Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Yeni mezun maaş

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
228 kez görüntülendi
1 hafta önce Kariyer kategorisinde elinoglu C14 (55 puan) tarafından soruldu 1 uyarı
Merhaba

Okulum bu dönem bitmek üzere. Kendimi geliştirebileceğimi düşündüğüm bir projede iş buldum. Ancak 6 ay deneme süresi için asgari ücret vereceklerini söylediler, sonra artırım yapılacakmış.

Asgari ücret olmasına rağmen kabul etmeli miyim, tecrübeli mühendislerin yorumlarına ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

4 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce Pug Life C35 (1,763 puan) tarafından cevaplandı
4 gün önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Deneme süresine normal derdim ama o süre zarfinda da düzgün maas verilseydi. En azindan Avrupa'da benim gördügüm öyle isliyor. Isi kabul edeceksen de 6 ay sonundaki maas durumunu da konusup öyle kabul et. Yok 6 ay sonra bakariz vs konusuyorlarsa bil ki 6 ay sonunda da yine asgari ücrete yakin bir maas vermeyi planliyorlardir. Yine fark yaratacak bir konu da isverenin kim? Köklü bir firma mi yoksa "rizeli" bir müteahhit mi? Sordugun soru da kisiden kisiye oldukca degiskenlik gösterir. Okudugu okula, kisinin ekonomik durumuna ve ekonomik olarak beklentisine, is arama süresine göre bile beklentileri degisir. 
2 beğenilme 1 beğenilmeme
1 hafta önce EminGunell C20 (637 puan) tarafından cevaplandı
1 hafta önce EminGunell tarafından düzenlendi

Merhabalar,görüşlerimi size aktarabilirim.Sizin yerinizde olmak isteyen kapıda onbinlerce mühendis,mimar veya tekniker arkadaşlar var.İlk sene pişme aşamanız olduğu için bu gayet normal,yanma aşamasına geldiğinizi anladığınız vakit sizin tecrübe kazanmış,artık söz sahibi olabilen,maddiyat konusunda kriterlerini belirleyebilen bir noktaya gelmişsinizdir demektir.Sizi deneyeceğiz mantığıda şudur bana bir şey göster,kendini ispatla,nelerinden fedakarlık yapabiliyorsun ve bu şirket için ne yapabilirsin ki seni işe alayim? İnşaallah her şey istediğiniz gibi olur.


Başarı dolu bir yaşam dilerim.

1 hafta önce elinoglu C14 (55 puan) tarafından yorumlandı
Ben de bu şekilde düşünüyorum, tecrübe kazanabileceğim bir iş olduğu için kabul etmeyi düşünüyorum. Teşekkürler yorumunuz için, ben de başarılı bir yaşam dilerim size.
1 hafta önce EminGunell C20 (637 puan) tarafından yorumlandı

Rica ederim,iyi çalışmalar.

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce Cansuaksoy C18 (405 puan) tarafından cevaplandı
Kesinlikle kabul etmelisiniz herkes aynı sekılde başlıyor. bundan asla rahatsız olmayın deneyim kazanmayı öğrenin eger kendinizi onlara iyi bir sekide kanıtlarsanız maas sorununuz olmaz. ama önceliğiniz işiniz ve neler öğrenecekleriniz.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce enesubsi C16 (224 puan) tarafından cevaplandı
Peki diyelim ki sen eksiksiz herşeyi yaptın ve başarılı oldun 6 ay sonunda seni çıkartıp yerine başkasını deneyecekler mi acaba burada asıl düşünülmesi gerek konu bu diye düşünüyorum. Hayırlı olsun şimdiden meslek hayatınızda başarılar dilerim.
1 hafta önce elinoglu C14 (55 puan) tarafından yorumlandı
Bu durumda veya maaş artışı fazla olmadığı durumda başka iş bakarım diye düşünüyorum. Projede kendimi geliştireceğimi düşündüğüm için kabul etmeyi düşünüyorum. Sonuçta işe almasalar bile iy bir projede 6 ay tecrübeli olmuş olurum.
1 hafta önce enesubsi C16 (224 puan) tarafından yorumlandı
İyi düşünmüşsün şefim kaybedecek bir şeyin yok aslına bakarsak

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 151 kez görüntülendi
3 ay önce Kariyer kategorisinde As95 C14 (3 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 541 kez görüntülendi
3 ay önce Kariyer kategorisinde ismailma95 C14 (11 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 228 kez görüntülendi
10 ay önce Kariyer kategorisinde aziz C14 (8 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 1,105 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 131 kez görüntülendi
10 ay önce Kariyer kategorisinde misafir tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,996 soru

5,076 cevap

1,910 yorum

4,342 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...