ARKADAŞINI GETİR, HEDİYENİ KAP! DETAYLAR İÇİN TIKLA!

Eylül 2018 En İyi Kullanıcıları Belli Oldu; Başarılı Üyelerimizi ve Aldıkları Ödülleri Görmek için TIKLAYINIZ

Ayın En İyi Kullanıcıları Seçiyoruz ve Minik Hediyeler Veriyoruz. Yarışma Detayları İçin TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Teknik Üniversitelerin Faydaları

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 1 beğenilmeme
242 kez görüntülendi
2 ay önce İnşaat Mühendisliği kategorisinde Ömerfg C16 (101 puan) tarafından soruldu
Merhabalar. İnşaat Mühendisliği için teknik üniversitelerin faydaları nelerdir. Diğer Üniversitelerden ne farkı vardır. Sizce bitirmesi diğer okullara göre daha mı zor. İlerde ne gibi faydaları olur. 

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 ay önce hasipsaci C30 (1,134 puan) tarafından cevaplandı
2 ay önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Türkiye genelinde sadece İnşaat Mühendisliği açında değil de tüm bölümlerde eğitim kalitesi bir değildir. Teknik üniversiteler diğer normal üniversitelere göre hiç şüphesiz daha kaliteli eğitim sunmaktadırlar. Çünkü eğitim sunma olanakları ve laboratuvar koşulları daha donanımlıdır bu da eğitim sunma kalitesini artırır. Aynı şey eğitimciler için de geçerli çünkü her zaman daha iyi bir yerde eğitim göre ve eğitim verme arzusu içinde olur bireyler. eğitim ne kadar kaliteliyse kişiye o kadar zor gelir, kişi ne kadar zorlanırsa o kadar araştırma ve öğrenme çabası içine girer bu da ona zorluğun üstesinde kolay gelinmesini ve mezun olduğunda daha donanımlı olmasını sağlar. Biz nerede olursak olalım üstümüze düşeni vaktinde yapmalıyız. Her şey vaktinde güzeldir. Başaracağınıza inanıp o yolda devam ettiğiniz sürece her zorluk size kolaylıklar sunmanın yollarını açacaktır. 
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 ay önce enesubasi C25 (992 puan) tarafından cevaplandı
1 ay önce enesubasi tarafından düzenlendi

Her teknik üniversitemiz içinde teknik ibaresi barındırmayan okullarımıza nazaran daha kötü olduğu gibi her içinde teknik ibaresi barındırmayan okullarımız da teknik okullarımıza oranla kötü olabilir. Bu duruma okul okul bakmakta fayda var bence ama genel olarak bizim ülkemizde ki teknik üniversiteler dil seviyesi yüksek bir nebze olsun diğer okullara göre teknolab veya lab imkanları genele vurduğumuzda daha iyi eğitim seviyeleri çoğu okullara nazaran daha yüksek teoriğe bir nebze doyabileceğiniz yanına da pratik ekleme fırsatları verilen okullarımızdır ülkemizde ki teknik üniversiteler.

Fark tamamen okulun imkanlarının mühendislik anlamında daha fazla olmasından kaynaklanıyor bence diğer okullara nazaran daha zordur bence ben yaşamadım bilmiyorum tabi ki ama görünen köy de klavuz istemiyor şimdi değil mi?  :) 


Okunmalı mı? Normal bir okuldan mezun olan bir öğrencide başarılı yerlere gelebiliyor çünkü sektörde hiç bir fark yok bu yüzden illa teknik üniversite mezunu olma şartı yok iş insanın kendisinde bitiyor özellikle inşaat mühendisliği bölümü için bu böyle ama ODTÜ İTÜ YTÜ şimdi GTÜ de açılıyor bu okullar gelecekse de başka okulun tercih edilmesinden yana değilim İYTE de çok iyidir iş hayatınızın başında işe yarayabilir ama tecrübelendikçe tecrübelilerle daha çok iş kovalayacağınız için tecrübe eşitliği girdiği anda diplomanın nerden olduğu önemli olmuyor ama yine de bu okullardan mezun olan bir insan kendini gerçekten mesleğine verirse daha çabuk atlayacağını düşünüyorum.

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,819 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 282 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 61 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 221 kez görüntülendi
6 ay önce Sözleşmeler kategorisinde Serkan Aykut C14 (9 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 521 kez görüntülendi
8 ay önce Microsoft Office Programları kategorisinde elinoglu C14 (60 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 10/2018
 1. Gökhan Irmak

  398 Puan

 2. İnşaat Mühendisi

  273 Puan

 3. ali73

  163 Puan

 4. asiogü

  161 Puan

 5. baranseren

  121 Puan

Ödül Alacaklar
En İyi 1. Üye
En İyi 2. Üye
En İyi 3. Üye

Bir önceki ayın kazananlarını görüntülemek için Tıklayınız

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

3,391 soru

5,992 cevap

2,590 yorum

5,019 kullanıcı

182 Çevrimiçi Kullanıcı
0 Kayıtlı Üye & 182 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...