Temmuz Ayı En İyi Kullanıcılar Yarışmasının Sonuçları İçin TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İş bulamıyorum. Seçeneklerimin hangisinden devam etmeliyim ? (Anket Sorusu)

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
109 kez görüntülendi
1 hafta önce Uygulama kategorisinde sag34 C14 (4 puan) tarafından soruldu
Merhabalar değerli Yapısor sakinleri;

Öncelikle kendimden bahsedeyim. Bu sene ocak ayında mezun oldum. O zamandan beri işsizim. Bir ofis deneyimim oldu 20 günlük fakat asgari maaştan ve sigortasız olarak devam edileceği teklifini alınca moralim çok bozuldu ve bu şartlarda devam edemeyeceğimi söyledim. Pişman değilim fakat devam etseydim en azından 5-6 aylık bir deneyimim olacaktı. Pişman olmamamın nedeni ise ; ben aslında kendimi şantiye ortamında geliştirerek mesleğimi icra etmek istiyorum. İleride proje yöneticiliği gibi hedeflerim vardı. Maaşına bakmadan kendimi geliştirebileceğim bir yere girmek istiyordum fakat çevresizlikten dolayı giremiyorum hiçbir yere. Başvurmadığım yer kalmadı. Taşeron firmalara ilan olmasa bile cv ve portfolyomu gönderdim. Maaş beklentim olmadığını belirttim.

Şimdi kafamda bazı sorular oluştu. Sizlerin değerli yorumunuzu değerlendirmek ve tecrübelerinizden yararlanmak isterim. Bu koşullarda şuan girebileceğim düzgün bir yer gözükmüyor ve aynı zamanda bir işe girdiğimi varsayalım düzgün koşulların (iş saati, maaş, izin, işteki sosyal çevre vb.) oluşması minimum 2-3 sene olarak öngörmekteyim. Bende zaten bu koulların oluşma ihtimali için işe bile giremiyorken ; neden mimarlık ofisi açmayayım diye sordum kendime. Biliyorum o da göründüğü kadar kolay değil fakat en azından 2-3 seneye ofis rayına oturur ve en azından kendi işim için çalışmış olurum. Bunu engelleyen birtakım faktörler var tabiki. Yeterli düzeyde inşaat çevresine sahip değilim. Belirli bir gelirim mevcut değil. Fakat doğru yapılan işlerin er ya da geç hakkını bulacağına inanıyorum. Yanlış anlaşılmasın fakat kendimi de bu işi yapabilecek biri olarak görüyorum. Olur mu olmaz mı bilinmez tabi ama boş durmaktansa iyidir bayağı bir araştırma yaptım (Kosgeb desteği, iş işleyişi, iş çevresi, çeşitli giderler vs.) Siz ne öerirsiniz ? Ben İstanbul Çekmeköy'de ikamet etmekteyim ve Çekmeköy belediyesinin yakınında bir ofis açmanın ofise müşteri bazında yararı olur mu ? Ya da açmalı mıyım açmamalı mıyım ? Şantiye işi hala beklemeli miyim ? 

Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi veya kötü yorum yaparsanız çok sevinirim. Mutlu çalışmalar ...
Seçenekler:
İş beklemeye devam :)
Kendi işini kovalamaya devam :)
Kaderin üstünde bir kader vardır :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce loscromwell C25 (999 puan) tarafından cevaplandı
Ankette yok ama yeni bir seçenek olarak sana yurt dışında çalışmanı tavsiye edebilirim. Maaş, sosyal hak açısından yurt içine göre daha tatmin edici, hemde genelde büyük projeler olduğu için sonraki işlerin için, tecrübe edinme ve referans olması açısından avantajlı. Eğer engelin yoksa kesinlikle tavsiye ederim.
1 hafta önce koray52 C14 (36 puan) tarafından yorumlandı
Merhaba , yurt dışında çalışabilmek için ilk olarak neler yapmak gerekir?
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce nt C18 (290 puan) tarafından cevaplandı
Hepimizin geçtiği zor bir süreç o yüzden kolay gelsin öncelikle. Benim kendi tecrübelerime göre bu sorununuzun tek bir cevabı yok. VE aslında çözümüde yok bana göre. Tabi karamsarlığa kapılmayın kastettiğim karanlık dipsiz bir kuyu değil. Kastettiğim şu kendinizi iyi ifade edebilen ve alternatif üretebilen bir kişiye benziyorsunuz. Ben açıkçası o seviyeye meslek yaşantımın başlangıcında gelememiştim ya da bu kadar gelememiştim. Sele kapıldım ve o şekilde bir yerlere geldim. Siz sadece en çok hangisinde mutlu olacaksınız ve en çok hangisine yeteneğiniz var bunun peşinden koşun ve iyi düşünün. Benim çevremde bekleyip sabredip ben sadece şu işi yapacağım deyip o işe bir şekilde başlayan insanların tümü evet tümü şu an başarılı hem de başlangıçta ki sancılı sürece rağmen. Şu anda sorsanız onları pek hatırlamıyorlar. Sizin için de öyle olacak. Ben geriye dönüp baktığımda şunu yapsaydım dediğim birşeyler kaldı sizde kalmasın. İyi düşününi Yurt dışıda arkadaşın yazdığı gibi bir seçenek. En azından güzel ülkemde bir kaç sene inşaat pek parlak görünmüyor. 

metraj kursu


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 373 kez görüntülendi
10 ay önce Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde in tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,431 kez görüntülendi
5, Aralık, 2016 Uygulama kategorisinde İnşaatTeknikeri C45 (4,334 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 629 kez görüntülendi
11, Mayıs, 2017 Diğer kategorisinde idareci1981 tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 399 kez görüntülendi
0 beğenilme 1 beğenilmeme
2 cevap 702 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 08/2018
 1. İnşaatTeknikeri

  328 Puan

 2. nt

  290 Puan

 3. İnşaat Mühendisi

  238 Puan

 4. loscromwell

  171 Puan

 5. hasipsaci

  144 Puan

Ödül Alacaklar
En İyi 1. Üye
En İyi 2. Üye
En İyi 3. Üye

Bir önceki ayın kazananlarını görüntülemek için Tıklayınız

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

3,245 soru

5,609 cevap

2,375 yorum

4,706 kullanıcı

205 Çevrimiçi Kullanıcı
1 Kayıtlı Üye & 204 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...