ARKADAŞINI GETİR, HEDİYENİ KAP! DETAYLAR İÇİN TIKLA!

Eylül 2018 En İyi Kullanıcıları Belli Oldu; Başarılı Üyelerimizi ve Aldıkları Ödülleri Görmek için TIKLAYINIZ

Ayın En İyi Kullanıcıları Seçiyoruz ve Minik Hediyeler Veriyoruz. Yarışma Detayları İçin TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İş Hayatı ve Kariyer Planlamam İle İlgili Tavsiyelerde Bulunur musunuz? (Anket Sorusu)

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
3 beğenilme 0 beğenilmeme
108 kez görüntülendi
2 hafta önce Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde Synz C14 (11 puan) tarafından soruldu
Merhaba, özel bir üniversitede tam ücretli olarak inşaat mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Üniversiteye ÖSYM'nin YGS ve LYS sınav sonuçları ile kaydoldum. Sınavlarda düşük puanlar aldığım için tam ücretli olarak okuyorum.

   Mezun olmama çok az zaman kaldı ve iş hayatım konusunda karar vermekte zorlanıyorum. Yüksek lisans için Ales ve YDS sınavlarına girmem gerekiyor fakat YGS ve LYS sınav puanlarım düşük Ales sınavında başarı gösterebileceğimi düşünmüyorum. Kamuda çalışacak olsam, yine aynı şekilde işin içinde bir sınav var ama alese göre daha kolay olup sınavı başarabileceğimi umuyorum. Ganom 3 civarında bölüm derslerimde başarılı ve iddialıyım. Toplamda 54 günlük staj döneminde (mühendis, müteahhit) tanıdıklarım dışında bir çevrem yok. Mezun olduktan sonra, ofis açmayı düşünüyorum yapı-denetim yada statik proje ofisi. Sektörel çevrem çok zayıf. 

Tanıdığım mezunlar ve forumdan okuduğum mezunların iş hayatı hakkındaki yorumlarını okuyorum ve gerçekten aşırı iç karartıcı. Maaşlar çok düşük ve yaşam standartlarını bu maaşlar zorluyor. Mesleğimde yükselmek ve iyi yerlere gelmek istiyorum. Kısacası kendi düşüncelerimden bahsettim ve iş hayatım konusunda ciddi endişelere kapılıyorum. Bu konuda bana tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim. Teşekkürler..
Seçenekler:
Ofis Açmak Düşüncelerine Göre Daha Uygun (0 oy)
Şantiyede Çalışmak Düşüncelerine Göre Daha Uygun (3 oy, 60%)
Yüksek Lisans Yapmak Ofis Açmak Düşüncelerine Göre Daha Uygun (2 oy, 40%)
Anket Kapalı

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 hafta önce nt C25 (951 puan) tarafından cevaplandı
2 hafta önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
şu anda eldekileri korumaya bakmalı insan yatırım zamanı değil gibi duruyor diyor büyükler o yüzden iş bulmaya bak derim çevre olmadan kervan yolda düzülür hesabı bir çok şeyi yolda öğrenirsen zarar görebilirsin. önce çevre sonra kendi işin olmalı bana göre.. berber yanında ki çırak hesabı...
3 beğenilme 0 beğenilmeme
2 hafta önce asiogü C18 (450 puan) tarafından cevaplandı
Ben teknik ofis, proje ekibinde çalıştım. Naçizane fikrim kendine en uygunu düşün, araştır, avantajlarını ve dezavantajlarını kendine göre planla ve kararını verebilirsin. Benim söyleyeceğim notlar asıl sahada çalışarak çevreni geliştirebilirsin. Çünkü sahada çalıştığında yeni ekipler görürsün, araştırırsın yeni insanlara ulaşman kolay olabilir. Ofis açınca çevren olmayınca yine projeleri yapamayacaksın. Yüksek lisans yapmak da kendin açından yararlı olabilir, ancak çevreni geliştirmek ve yeni bilgilere ulaşman için faydalı olacağını düşünmüyorum.

Kendin için seçeceğin alanın hayırlı olmasını temenni ederim. 
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 hafta önce Gökhan Irmak C45 (3,939 puan) tarafından cevaplandı
Biraz şantiyede deneyim daha sonra yüksek lisans daha sonra duruma göre okulda kalma yada ofis açma sırasıyla bunu izle bence
3 beğenilme 0 beğenilmeme
2 hafta önce İnşaat Mühendisi C50 (12,136 puan) tarafından cevaplandı
çevren yok ise ofis açsan da iş yapamazsın, kaldı ki önümüzdeki 2-3 yıl kriz. varolan firmalar batarken sen de tutunamayabilirsin. bana kalırsa bir iş bulmaya bak, bir kaç sene çevre edin. aktif süekli başka insanlar ile tanışacağın bir iş olursa senin için çok daha iyi olur. bir kaç yıl sonra piyasa düzelir sen de çevre edinir hem biraz da iş hayatını tanır öyle açarsın ofisini

metraj kursu


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 297 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 703 kez görüntülendi
11, Mayıs, 2017 Diğer kategorisinde idareci1981 tarafından soruldu
1 beğenilme 1 beğenilmeme
2 cevap 924 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 453 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 10/2018
 1. Gökhan Irmak

  424 Puan

 2. İnşaat Mühendisi

  277 Puan

 3. asiogü

  164 Puan

 4. ali73

  163 Puan

 5. baranseren

  121 Puan

Ödül Alacaklar
En İyi 1. Üye
En İyi 2. Üye
En İyi 3. Üye

Bir önceki ayın kazananlarını görüntülemek için Tıklayınız

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

3,397 soru

5,998 cevap

2,594 yorum

5,021 kullanıcı

237 Çevrimiçi Kullanıcı
12 Kayıtlı Üye & 225 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...