Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

beton slump ını ayarlamak için şantiyede mixere kaç litre katkı katılır?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
655 kez görüntülendi
4, Ocak, 2015 Yapı Öncesi İşler kategorisinde mühendisbay C16 (108 puan) tarafından soruldu
şantiyeye C30 yapısal betonu geldi.Şev betonu dökülecek ve slump uygun deil.beton akışkanlığını arttırmak için katkı kullanılacak elimizde slump değerini ölçe bilecek bir düzenekde yok.Bu durumda göz kararıyla mı kaç litre katkı döküleceğine karar vermemiz gerekir?yoksa şu kadar m3 C.. için şu kadar litre katkı konur diye bir varsayım mevcut mu?

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
5, Ocak, 2015 İnşaat Mühendisi C50 (9,392 puan) tarafından cevaplandı
Beton firmasıyla görüşmeyi denemediniz mi? En sağlıklı yanıtı onlar verecektir size, reçeteye hakim olanlar onlar
3 beğenilme 0 beğenilmeme
21, Nisan, 2015 eBrusk C14 (32 puan) tarafından cevaplandı
Emin olmamakla birlikte bence öyle sabit bir oran zor çünkü agrega cinsi betonun slump değerini doğrudan etkiler, kırmataştan yapılan beton daha viskozdur, doğal agregadan yapılan daha akışkandır... ancak santral kullandığı agrega özelliğini en iyi bileceğinden akışkanlaştırıcı miktarını da bence en iyi onlar bilir, ayrıca bence göz kararı da ayarlamakta sakınca olmaz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
9, Kasım, 2016 muratulutas24 C25 (879 puan) tarafından cevaplandı
Yapılan hatalardan biridir yaptığınız ama yapacak bir şey yoksa süperakışkan katkınızdan 12 m3 için 3 litre eğer hiperse 2 litre uygulanabilir ama beton hava sürükleyip mukavemet değeri düşecektir. Verdiğimiz değerler tecrübe ile verilmiştir doğru olan santralle konuşup şantiye içinde kaç slamp istediğini beyan etmektir

metraj kursu


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 220 kez görüntülendi
2 ay önce İmalat Hataları kategorisinde osmanpekşen C20 (527 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 16,040 kez görüntülendi
7, Ekim, 2014 Kaba İnşaat kategorisinde Alper tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 144 kez görüntülendi
4 ay önce Kaba İnşaat kategorisinde Batuhan37 C14 (40 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 149 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 165 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,989 soru

5,057 cevap

1,907 yorum

4,332 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...