Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Adım adım proje yoneticisi olmak???

0 beğenilme 0 beğenilmeme
449 kez görüntülendi
10, Eylül, 2015 Metraj&Hakediş kategorisinde baret C14 (30 puan) tarafından soruldu
5 ay sonra mezun olacak biri olarak sizden yardim istiyorum.hedefim proje yineticisi olmak. Tabii ki sadece program ogrenmek yetmiyor.bu nedenle kitap,kurs,sertifika veya her ne olursa onerebilceginiz herseye acigim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
10, Eylül, 2015 baret C14 (30 puan) tarafından cevaplandı
Facebook da bir arkadaş bi tanidigin olmasi yeterli gibi bi yorum yapmis.her seyi bi tanidiginin olmasina baglamak bana mantikli gelmiyor ki benim insaat piyasasinda bu alanda bi tanidigim yok.tabi ki birisinin yaninda deneyim kazanmak onemlidir,ben su an bi ogrenciyim ve yapabilecegim sey ogrenmek ve ben bunun pesindeyim.sadece bi tanidigin olsun mantigi bana tamamen kolaya kacmak gibi geliyor.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
24, Eylül, 2015 İnşaat Mühendisi C50 (8,402 puan) tarafından cevaplandı
Selam Baret,

proje yönetimi alanında ilerlemek için, öncelikle şantiye teknik ofisinde işe başlayıp, hem hakediş, metraj, raporlama gibi teknik ofis işlerini, hemde bir proje yöneticisinin bilmesi gerektiği kadar sahayı öğrenip, sonrasında merkez ofise geçerek; satınalma, ihale, diğer idari işler vb. tecrübeler kazanıp, bir yandan da, primavera, ms project vb. planlama bazlı bilg .programlarını öğrenebilir, bu alanda geçerlilik kazanmaya başlayan PMP seritifikasını kovalayabilir, yapı işletmesi, inşaat yönetimi gibi alanlarda yüksek lisans yapabilirsin.

Başarılar


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 101 kez görüntülendi
3 ay önce Metraj&Hakediş kategorisinde osmanpekşen C20 (514 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 292 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 191 kez görüntülendi
2 hafta önce Diğer kategorisinde shapeofyou C14 (6 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 102 kez görüntülendi
2 hafta önce Yapı Denetim kategorisinde shapeofyou C14 (6 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 85 kez görüntülendi
2 ay önce Kariyer kategorisinde cptan C14 (33 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

2,830 soru

4,704 cevap

1,669 yorum

4,073 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...