Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Kolonlar döşeme altı kat yüksekliğinde dökülmüyor ve kirişler döşeneceği zaman yüksek kaçıyor

0 beğenilme 0 beğenilmeme
162 kez görüntülendi
Yapı Statiği kategorisinde mahmut2q tarafından soruldu
Kolonlar kat yüksekliğinde dökülmüyor 4 5 cm yüksek ve kirişler bağlandığında kiriş demirlerimiz yüksekte kalıyor yay gibi oluyor alt demirler ne yapmalıyız bir problem yaratır mı kırdırmak mı gerek ?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
İnşaat Mühendisi tarafından cevaplandı
kolonlar neden yüksekliğinde dökülmiyor? 1-2 kolonda hadi hata oldu hepsi öyleyse sistemde bir problem var zaten.5 cm kurtarmayabilir kırılması gerekir.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
Remzi Başaran tarafından cevaplandı
Remzi Başaran tarafından düzenlendi
Kolon kendisine bağlanan en derin kiriş alt tabanına göre dökülür ..kiriş alt demirleri ni hafiften kırman gerekebilir.5 cm yüksek gelir alt kota kadar traşlamanda fayda var ..

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 117 kez görüntülendi
Yapı Statiği kategorisinde candyman tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 252 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 121 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,546 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

1,726 soru

3,067 cevap

756 yorum

2,614 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...