Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Belediyede Sözleşmeli Çalışan Mühendis aynı zamanda projecilik yapabilir mi ?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
896 kez görüntülendi
8, Ekim, 2014 Belediyecilik kategorisinde Ersin tarafından soruldu
Belediyede Sözleşmeli Çalışan Mühendis aynı zamanda projecilik yapabilir mi ?

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
10, Ekim, 2014 Snr Kskl C20 (705 puan) tarafından cevaplandı
Belediyede çalışan mimar veya mühendis her ne olursa olsun piyasada projecilik yapamamaktadır. Bununla ilgili bir madde bulunmaktadır. Şuan hatırlayamadım. Aynı şekilde yapı denetim firmalarında çalışan mimar mühendisleride kapsamaktadır bu madde. Hiçbirşekilde  dışarıda projecilik yapamamaktadırlar.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
7, Temmuz, 2015 karaagac C14 (19 puan) tarafından cevaplandı
Belediyeler 5393 sayılı belediye kanununun 49. maddesine göre sözleşmeli personel çalıştırabilirler. Tip sözleşme metninin 10. maddesinde "Sözleşmeli personel, kazanç getirici başka herhangi bir iş yapamaz." denilmektedir. Ayrıca ihtilaflı durumlarda hukuk nezdinde 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olurlar ki zaten ordada memurun ek iş yapması yasaktır.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
7, Temmuz, 2015 civilengineeremrah C16 (183 puan) tarafından cevaplandı
Yasak ama fason çözebilirsiniz

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 61 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 2,604 kez görüntülendi
9, Ekim, 2014 Belediyecilik kategorisinde Fatma tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 131 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 140 kez görüntülendi
1 ay önce Staj kategorisinde Alis4447 C14 (10 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 326 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,993 soru

5,068 cevap

1,907 yorum

4,337 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...