Mesleki kitap hediyeli çekilişimiz İnstagram sayfamızda düzenlenmektedir. Detaylı bilgi ve katılım için TIKLAYINIZ

Ağustos-2018 Ayı En İyi Kullanıcılar Yarışmasının Sonuçları İçin TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

ŞANTİYE ŞEFLİĞİ Sözleşmesi

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,379 kez görüntülendi
31, Ağustos, 2016 Mesleki Hukuk-İnşaat Hukuku kategorisinde civilmehmetkara C30 (1,262 puan) tarafından soruldu

Müteahhit ile yapılan Şantiye Sözleşmesinde böyle bir madde eklersem; Oluşan herhangi bir iş kazasındaki sorumluluğum Şantiye Şefi olarak olur mu? 

MADDE 9- Yapı Müteahhidi inşa ettirmekte olduğu yapıda çalıştırdığı işçilerin sigorta ile
ilişkilerini 506 sayılı SSK kanununa göre düzenlemek zorundadır.Yapının imalatları esnasında Şantiye
Şefinin bilgisi dışında çalıştırılacak olan her işçiden doğabilecek hayati,cezai ve maddi hususlardan yapı
müteaahidi sorumludur.
MADDE 10- Yapıda görev alacak Taşeron firmalar iş sırasında mevzuatlara uygun emniyet
tedbirlerini almak zorundadır.İş güvenliği ve emniyet tedbirlerinin alınmamasından doğacak hayati,cezai ve
maddi hususlardan Taşeron firma sorumludur.

 


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
31, Ağustos, 2016 loscromwell C30 (1,147 puan) tarafından cevaplandı
1, Eylül, 2016 İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
madde 9 ile ilgili olarak eğer şantiye şefi gerekli uyarıları yapmışsa sorumluluk büyük oranda müteahhitte oluyor.

madde 10 ile ilgili olarak bunun şantiye şefi ile müteahhit arasındaki sözleşmede olmasından çok taşeron firma ile müteahhit arasında yapılacak sözleşmede bulunması gerekir diye düşünüyorum.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
6 ay önce Karesiteknikpersonel C14 (72 puan) tarafından cevaplandı

Sözleşme sizinle sızı çalıştıracak firma ya da kurumu bağlar 

İş kazaları adlı vakalardir bu sözleşmeler e eklediginiz hiçbir madde elinizi biraz olsun kuvvetlendirmek disinda sızı kurtarmaz
Çünkü sigortaniz d'aki hizmet kodu insaat sorumlusu santiye sefi olarak gecer ve olasi tadsiz bir durumda sanik olarak yargilanirsiniz

metraj kursu


İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 146 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 123 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 170 kez görüntülendi
6 ay önce Mesleki Hukuk-İnşaat Hukuku kategorisinde yusuf272 C14 (8 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,457 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 856 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 09/2018
  1. İnşaat Mühendisi

    429 Puan

  2. nt

    199 Puan

  3. insaatmuhadayi

    127 Puan

  4. Çırak

    113 Puan

  5. ali73

    103 Puan

Ödül Alacaklar
En İyi 1. Üye
En İyi 2. Üye
En İyi 3. Üye

Bir önceki ayın kazananlarını görüntülemek için Tıklayınız

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

3,321 soru

5,768 cevap

2,509 yorum

4,862 kullanıcı

126 Çevrimiçi Kullanıcı
5 Kayıtlı Üye & 121 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...