Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

ofis kapanışı ve büro tescil belgesi

1 beğenilme 0 beğenilmeme
166 kez görüntülendi
9 ay önce Diğer kategorisinde zesa C16 (115 puan) tarafından soruldu
1. Mimarların büro tescil belgesi olmadan imza yetkileri olmuyor. Peki büro kapanışını yapan mimarın daha önceden çizilmiş, odadan geçmiş, belediyede onay aşamasında olan projelerde imza yetkisi devam eder mi. Kat irtifakı, düzeltmeler, iskan aşamalarında da proje müellifinin imzası gerekiyor. Yıl içinde mutlaka tescil yenilemesi yapılması mı gerekiyor.

2. Mimari proje çizim döneminde büro tescil belgesi bulunan ancak; sonraki yıl tescil yenilemesi yapmayan mimar için mevzuat nasıl işliyor. Örneğin 2015te tescil yapıldı 2016da yenileme yapılmadı. 2017 de yenileme yapmak isterse önce 2016yı mı yaptırmak gerekiyor. (soru tuşu basmıyor)

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
8 ay önce aydin.c C16 (123 puan) tarafından cevaplandı
Gezi olaylarından sonra Mimarlar Odası büyük derecede pasifize edildi. Özellikle doğuda bu pasifize daha büyük. Projeler artık Mimarlar Odasına gitmiyor. Belediye sadece ruhsatı gönderiyor. Mimarlar Odası bu ruhsatlarla mimar vergisini ve sahte diplomaları takip ediyor. kısaca mimarlar odasına büyük bir işin düşmediği sürece oda harç ödemelerini takip etmiyor. işin düşse de tüm borçlarını senden alır sonra işini görür. İmza yetkisine gelince, Vergi levhası ve büro tescil numaran var olduğu sürece imza yetkin vardır. İş yerini kapatman ya da taşıman sıkıntı değildir.
7 ay önce zesa C16 (115 puan) tarafından yorumlandı
Bilgi paylaşımınız ve cevabınız için teşekkür ederim.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 258 kez görüntülendi
1 ay önce Kariyer kategorisinde misafir tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 4,319 kez görüntülendi
4, Şubat, 2015 Mesleki Hukuk kategorisinde mx0yap C16 (113 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 137 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 6,440 kez görüntülendi
16, Ekim, 2014 Diğer kategorisinde concrete C16 (198 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 112 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

2,263 soru

3,785 cevap

1,103 yorum

3,291 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...