Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

ofis kapanışı ve büro tescil belgesi

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
207 kez görüntülendi
21, Aralık, 2016 Diğer kategorisinde zesa C14 (20 puan) tarafından soruldu
1. Mimarların büro tescil belgesi olmadan imza yetkileri olmuyor. Peki büro kapanışını yapan mimarın daha önceden çizilmiş, odadan geçmiş, belediyede onay aşamasında olan projelerde imza yetkisi devam eder mi. Kat irtifakı, düzeltmeler, iskan aşamalarında da proje müellifinin imzası gerekiyor. Yıl içinde mutlaka tescil yenilemesi yapılması mı gerekiyor.

2. Mimari proje çizim döneminde büro tescil belgesi bulunan ancak; sonraki yıl tescil yenilemesi yapmayan mimar için mevzuat nasıl işliyor. Örneğin 2015te tescil yapıldı 2016da yenileme yapılmadı. 2017 de yenileme yapmak isterse önce 2016yı mı yaptırmak gerekiyor. (soru tuşu basmıyor)

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
7, Ocak, 2017 aydin.c C14 (43 puan) tarafından cevaplandı
Gezi olaylarından sonra Mimarlar Odası büyük derecede pasifize edildi. Özellikle doğuda bu pasifize daha büyük. Projeler artık Mimarlar Odasına gitmiyor. Belediye sadece ruhsatı gönderiyor. Mimarlar Odası bu ruhsatlarla mimar vergisini ve sahte diplomaları takip ediyor. kısaca mimarlar odasına büyük bir işin düşmediği sürece oda harç ödemelerini takip etmiyor. işin düşse de tüm borçlarını senden alır sonra işini görür. İmza yetkisine gelince, Vergi levhası ve büro tescil numaran var olduğu sürece imza yetkin vardır. İş yerini kapatman ya da taşıman sıkıntı değildir.
3, Şubat, 2017 zesa C14 (20 puan) tarafından yorumlandı
Bilgi paylaşımınız ve cevabınız için teşekkür ederim.

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 520 kez görüntülendi
10 ay önce Kariyer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 172 kez görüntülendi
6 ay önce İMO kategorisinde krcfatmarabia C14 (3 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 5,652 kez görüntülendi
4, Şubat, 2015 Mesleki Hukuk kategorisinde mx0yap C14 (14 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 179 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 12,628 kez görüntülendi
16, Ekim, 2014 Diğer kategorisinde concrete C16 (105 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,990 soru

5,058 cevap

1,907 yorum

4,333 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...