Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

BİR KİRİŞ AÇIKLIĞI EN FAZLA NE KADAR OLABİLİR?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
325 kez görüntülendi
7 ay önce Yapı Statiği kategorisinde meraklı C14 (6 puan) tarafından soruldu
KİRİŞ BİLGİLERİ

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
7 ay önce Mehmet Akif ERTÜRK C18 (294 puan) tarafından cevaplandı
7 ay önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Kiris betonarme mi? Peki bu kiris saplama kiris mi basit kiris mi? Peki kiris yüksekliği kac cm. Yapilacak yapi tek katlı mi yoksa çok katlı mi?  

Mühendislikte imkansiz diye birsey yoktur. Yapılır. Kiris yuksekligini 1 m seçer uzunluğunu 30 m de yaparim. Ama sizce ne kadar mantıklı bi iş olur? Üstelik bir binadaki elemanlarin hicbiri bireysel olarak düşünülemez.

Bir bina en fazla kac katli yapilabilir diye de sorulur bu soru ayni mantikla. Peki 5 katli bir binayla 80 katli bir binanin depremde davranışı ayni midir?
7 ay önce meraklı C14 (6 puan) tarafından yorumlandı
ilk sorumda beni eleştirmek yerine neden bu kadar saçma soru sorabieceğimi bir düşünün daha 2. sınıfa yeni geçtim ve henüz kiriş bilgileriyle ilgili hiç bir hesap falan görmedim internette araştırdım ve biraz kafam karıştı o yüzden karşıma bu sayfa çıktı bende direk size sormak istedim size sorarkende başka sayfalarda araştırıyordum beni eleştirmek yerine soruma saçma da olsa bir cevap verebilirdiniz tekrardan teşekkürler .
7 ay önce Mehmet Akif ERTÜRK C18 (294 puan) tarafından yorumlandı
Lütfen elestirimi yapici bir elestiri olarak algilayin. Amacimiz kimseyi incitmek değil. Öğrenci olduğunuzu bu sorudan anlamam mümkün değil.

Insallah başarılı bir mühendis olursunuz iyi çalışmalar..
7 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (8,167 puan) tarafından yorumlandı
cevapta alınganlık gösterecek bir durum yok; arkadaş soruyu nasıl sormanız gerektiğini ileterek birşeyler öğretmeye çalışmış. teşekkür etmeniz gereken cevaba trip atmışsınız tabiri caizse =)

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,360 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 1,430 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 385 kez görüntülendi
13, Ocak, 2015 Kaba İnşaat kategorisinde semih.ayan C14 (6 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 83 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 405 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

2,711 soru

4,547 cevap

1,550 yorum

3,937 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...