Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Deneyim nasil kazanirim

0 beğenilme 0 beğenilmeme
165 kez görüntülendi
3 ay önce Kariyer kategorisinde Ismail tarafından soruldu
3 ay önce İnşaat Mühendisi tarafından yeniden kategorilendirildi
Bu zamana kadar hep ailemden cevremden duydugum tek kelime okuyun anlyamadigim okuduk bitirdik mezun olduk basvuru yaptigim firmalar hep deneyim 5 yil 3 yil okuduguma pisman oldum ben bu deneyimi nerde kazanacagim ben bu meslegi cok seviyorum ki bu yuzden inssat yazdim zamaninda bolumumu ben bu işi ogrenmek istyrm yardimci olursaniz sevinirim

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce candyman C30 (1,026 puan) tarafından cevaplandı
Merhabalar.

Öncelikle şunu demeliyim bu konuda herkes sorun yaşıyor ve maalesef haya kırıklıgına ugruyor.

Ülkemin güzel eğitim sisteminde deneyim kazanamamak oldukça doğal.

Şimdi sana şirketlerin neden deneyim istediğini anlatayım.

Okulda aldığın bilgilerin tamamı teorik ve maalesef piyasa teoriyle ilerlemiyor.Sen kolon yerleştirmeyi okulda ögreniyorsun fakat bazı durumlarda bu öğrendiğinin farklı yöntemlerini bilmen lazım okulda öğrendigin bilgiye dayanarak piyasada gördüklerinin karşısında şaşırıcaksın bize bölye ögretmediler diyceksin.

Veya hesaplar konusunda teorik olarak görüyorsun ama piyasada bu hesaplar farklı işlendiği haller oluyor bunlar için çözüm üretmen gerekicek.

Yani kısacası okul sana sorumluluğu aşılıyor meslegi ögretmiyor meslek konusunda sadece teorik bilgiyi aşılıyor gerisi yok.Senin bu mesleği öğrene bilmek için teorik bilgiyi uygulamaya dökmen lazım bunuda nasıl yapıcaksın staj görerek yapıcaksın 1yılını 2 yılını vericeksin şantiyelerde ofislerde mühendislerden piyasa işleyişini ögreneceksin ki kesinlinle böyle olmalı.Sakın ben okul okudum bitirdim mezun oldum kafa patlattım iş yok deme sen hiç birşey ögrenmedin şuan daha başlangıc dahada gelişiceksin teorik bilgilerini piyasada gördükce daha iyi anlayacaksın hayatınla bütünleşicek 4 5 yıl sonra artık elin kolun gibi olucak.

Sana tek önerim var ofislerde şantiyelerde mühendislerin peşinden ayrılma alabildigine bilgi al piyasayı ölç tart mühendislik işleyişini öğren hangi durumlar da nasıl çalışman gerektiğini öğren takım çalışmasını öğren. belki bunları öğrenirken cok para alamıyacaksın ki alamaman normal veya düşük miktarda alıcakın fakat zamanla geliştikçe para olayında gelişicek yani direkt yüksek miktarlarda para alamazsın ve saygınlık duyamazsın bunların hepsi zaman ve tercübeyle oluşucak dediklerimi unutma zamanla bu meslegin elin ve kolun gibi oldugunu hissedeceksin ve seviyorsan asla vazgeçme başarı calışanlarındır ve calışmak nankör değildir karşılığı muhakkak gelicektir hayatında başarılar dilerim.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (6,227 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 238 kez görüntülendi
1 ay önce İhale&Teklif kategorisinde mechanicaleng C16 (103 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 85 kez görüntülendi
2 ay önce İnşaat Mühendisliği kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 81 kez görüntülendi
2 ay önce Diğer kategorisinde İsmail tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 276 kez görüntülendi
3 ay önce Kaba İnşaat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 96 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

2,416 soru

4,037 cevap

1,225 yorum

3,534 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...