Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Bir statik projeyi hazırlayıp imzalayıp uygulanabilir hale getirebilmem için hangi belge ve donanıma ihtiyacım var?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
238 kez görüntülendi
7 ay önce Yapı Statiği kategorisinde yldrmanil C14 (51 puan) tarafından soruldu
Bir LTD.ŞTİ. firmam var ve proje yapabilmek için nelere ihtiyacım var?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
7 ay önce loscromwell C20 (737 puan) tarafından cevaplandı
7 ay önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Öncelikle İnşaat Mühendisler odasına kayıt oluyorsunuz, sonra yine odadan Serbest İnşaat Mühendisi (2 yılda bir yenilenir) ve İşyeri Tescil Belgesini ( her yılbaşında yenilenir) alıyorsunuz. Böylelikle  belediyelerde ruhsata imza yetkisine sahip oluyorsunuz. Donanım olarak bir bilgisayar, bir statik hesap programı, bir çizim programına ihtiyacınız var. Proje yapabilmek için ayrıca betonarme ve yönetmelik bilginizin de iyi olması gerekiyor.

Projeciliğin piyasası gün geçtikçe kötüye gidiyor. Eğer sadece proje yapacaksanız bunu bir daha düşünmenizi öneririm.
7 ay önce yldrmanil C14 (51 puan) tarafından yorumlandı
Cevabınız için teşekkür ederim. Evet sadece projecilik ile gerçekten işler zor. O yüzden başka işler de yapıyorum. Bir sorum daha olacak. Program ücretini bu aralar verebilecek durumda değilim bu yüzden lisanslı programı olan birinden projemi yapabilir miyim? Ya da emeğe saygısızlık olacak ama bir ay kadar crackli bir program kullanabilir miyim?
7 ay önce loscromwell C20 (737 puan) tarafından yorumlandı
Başka birinden kullanabilirsiniz ama hoş karşılanmaz, en azından çok yakınım olmadıkça ben hoş karşılamam yani. Crackli program bulmanız da çok zor hem artık bu lisanssız kullanımların takibi yapılıyor hukuki işlemlere maruz kalabilirsiniz.
7 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (8,898 puan) tarafından yorumlandı
birisi sana proje çizdiriğ paranı vermez ise hoşuna gider miydi :) artık mühendis-mimarların ekmek yediği işte hile hurda yapmaması lazım.. nacizane fikrim. ayrıca arkadaşın dediği gibi yaptırımı çok ciddi bilgin olsun
7 ay önce yldrmanil C14 (51 puan) tarafından yorumlandı
Haklısınız. Hile hurda işler bizim işimiz değil. Bir proje yapacağım. Bu bir ay içinde olacak olursa diye bir çözüm bulmaya çalışıyorum. Sonrasında zaten problemim kalmayacak. "Birisi sana proje yaptırıp para vermese" demişsiniz ya. O konuda da demek istediğim demoda yapıp orninal programdan çıktı alıp ya da direk tanıdığım birinin pcsinde yapıp kendi imza yetkimi kullanabilir miyim.

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 1 beğenilmeme
0 cevap 112 kez görüntülendi
9, Nisan, 2017 İnşaat Mühendisliği kategorisinde Osman yılmaz tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 650 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 169 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 153 kez görüntülendi
6 ay önce Ahşap Yapılar kategorisinde gncmuhendis C14 (97 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,902 soru

4,868 cevap

1,797 yorum

4,211 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...