Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Restorant mahal listesi

0 beğenilme 0 beğenilmeme
77 kez görüntülendi
1 ay önce Betonarme Yapılar kategorisinde Emre Çelik C14 (14 puan) tarafından soruldu
Tasarım projesi için, restorant mahal listesine ihtiyacım var.Elimde olan mimari projede mahal listesi bulunmuyor. hoca tarafından eksik olduğu söylendi. Biraz düşük bir cümle olmuş olabilir cahilliğimi mazur görün...Örneğin mutfak bölümünde döşeme olarak kullanmam gereken mahaller gibi. Ezbere de yapmak istemiyorum muhakkak yönetmeliği vardır. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (6,326 puan) tarafından cevaplandı
mahal listesinden kasıt senin anlayacagı tabiriyle odalardır.

restaurant tek katlı fazediyorum.

ilk sutunun mahaller olacak. zemin kat başlıgı altında yemek alanı ( masaların oldugu kısım) ocak, wc, personel soyunma odası vb. ne odaların var ise o olacak. bu saydıklarım senin mahallerin oluyor. mahal listesinin adı da buradan geliyor.

ondan sonraki sütunda m2 olarak alanları, sonraki sütunlarda da  kaplama bilgileri, zemin kaplama, tavan kaplama ve duvar kaplamaları.

google'da mahal listesi diye arat tablolar gördüğünde gözünde canlanacaktır. burada önemli olan ilk paragrafımda yazdıgım gibi tüm mahalleri eksiksiz girmendir.
1 ay önce Emre Çelik C14 (14 puan) tarafından yorumlandı
aykut bey cevabınız için teşekkürler. mahal listesinden kastım, örneğin wc için, 2cm sıva,2cm kaplama olarak fayans,dolgu(cüruf),tesviye harcı kullanılmalı... gibi  konularda yardım istiyorum, mutfakta neler kullanmalıyım, wc de neler kullanmalıyım, yemek salonunda neler kulanmalıyım bunlara ulaşmaya çalışıyorum.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 151 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

2,568 soru

4,271 cevap

1,375 yorum

3,740 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...