Yapisor.com Üyelerine Özel, Ödüllü En İyi Kullanıcılar Yarışması Başladı ! Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!
Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Restorant mahal listesi

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
108 kez görüntülendi
7 ay önce Betonarme Yapılar kategorisinde Emre Çelik C14 (26 puan) tarafından soruldu
Tasarım projesi için, restorant mahal listesine ihtiyacım var.Elimde olan mimari projede mahal listesi bulunmuyor. hoca tarafından eksik olduğu söylendi. Biraz düşük bir cümle olmuş olabilir cahilliğimi mazur görün...Örneğin mutfak bölümünde döşeme olarak kullanmam gereken mahaller gibi. Ezbere de yapmak istemiyorum muhakkak yönetmeliği vardır. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
7 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (10,306 puan) tarafından cevaplandı
mahal listesinden kasıt senin anlayacagı tabiriyle odalardır.

restaurant tek katlı fazediyorum.

ilk sutunun mahaller olacak. zemin kat başlıgı altında yemek alanı ( masaların oldugu kısım) ocak, wc, personel soyunma odası vb. ne odaların var ise o olacak. bu saydıklarım senin mahallerin oluyor. mahal listesinin adı da buradan geliyor.

ondan sonraki sütunda m2 olarak alanları, sonraki sütunlarda da  kaplama bilgileri, zemin kaplama, tavan kaplama ve duvar kaplamaları.

google'da mahal listesi diye arat tablolar gördüğünde gözünde canlanacaktır. burada önemli olan ilk paragrafımda yazdıgım gibi tüm mahalleri eksiksiz girmendir.
7 ay önce Emre Çelik C14 (26 puan) tarafından yorumlandı
aykut bey cevabınız için teşekkürler. mahal listesinden kastım, örneğin wc için, 2cm sıva,2cm kaplama olarak fayans,dolgu(cüruf),tesviye harcı kullanılmalı... gibi  konularda yardım istiyorum, mutfakta neler kullanmalıyım, wc de neler kullanmalıyım, yemek salonunda neler kulanmalıyım bunlara ulaşmaya çalışıyorum.

metraj kursu


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 72 kez görüntülendi
3 hafta önce İç Mimarlık&Dekorasyon kategorisinde piyon13 C25 (823 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 287 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 07/2018
 1. İnşaat Mühendisi

  723 Puan

 2. İnşaatTeknikeri

  704 Puan

 3. enesubasi

  511 Puan

 4. EminGunell

  353 Puan

 5. hammühendis

  219 Puan

Ödül Alacaklar
En İyi 1. Üye
En İyi 2. Üye
En İyi 3. Üye

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

3,121 soru

5,348 cevap

2,200 yorum

4,524 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...