Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Muhendisler neden birbirini kotuler?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
179 kez görüntülendi
4 hafta önce Diğer kategorisinde hammühendis C18 (257 puan) tarafından soruldu
Benim merak ettiğim bişey var arkadaslar.

Örnegin bir doktora gidip falan doktor bu ilaci veya bu tedaviyi yapti memnun kalmadim durumum daha kotuye gitti dediginizde, bu doktor diger doktorla ilgili hicbir kotu bisey soylemezken, biz muhendislere falan muhendis hakkinda soru sordugunuzda neden digerini rezil etmeye hicbirsey bilmiyormus gibi gostermeye çalışıyor.

Muhendislerin birbirine saygisi neden yok? Sizce de böyle birsey var midir yoksa sadece bana mi denk geliyor :)
4 hafta önce enesubsi C14 (40 puan) tarafından yorumlandı
Ben henüz öğrenciyim tecrübem yok ama ben bu durumun mühendislerin piyasada birbirini rakip olarak görmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum bir nevi ülkemizde malesef talep az,arz fazla olmaya çalışıyor buda rekabeti alevlendiriyor herkes kendini farklı gösterme peşinde çünkü bu sektörde farklı olamazsan iş bulamazsın algısı var farklı olabilmek adına her mühendis kendi arzını dillendirmeye çalışıyor yani kendini sunuyor ki piyasa yapabilsin diye düşünüyorum.Doğrumu bu durum peki tabiki yalnış bilgi alış verişi azalıyor hiç kimse tek başına  her bilgiyi kendi elde edemez zihniyet çok yalnış ben asarım keserim modunda herkes ve böylece niteliksiz mühendis sayısı artıyor herkes kendini mühendis olduğunu zannediyor,doktorlara gelicek olursak onların iş bulma olanakları daha kolay olduğu için piyasada rekabete girmelerine gerek kalmıyor ve onlar öğrencilik yıllarında başlıyor bilgi alışverişine ve fazla hakarete maruz kaldıkları içinde toplum içinde çoğu doktor adayı ve doktor insanlar toplumdan soyutluyor kendini ve meslek taşlarını bu yüzden savunuyorlar diye düşünüyorum.
3 hafta önce hammühendis C18 (257 puan) tarafından yorumlandı
Çok doğru çözümlemişsiniz teşekkür ederim

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
4 hafta önce hasipsaci C16 (229 puan) tarafından cevaplandı
Öncelikle iyi bir mühendis hiçbir meslektaşını kötülemez.  Mühendisin mühendisi kötülemesi doğru değil ve yanlış algının oluştuğu bir durumdur. Eğer bir kişi birini kötülüyorsa bil ki çekememezlik var bu da her sektörde vardır. İnşaat sektörü ekip işi olduğu için ekipçe başarılı olunur. Herkesin her alanda çok iyi olunmasını beklememek gerekiyor.

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 208 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 10 kez görüntülendi
0 beğenilme 1 beğenilmeme
1 cevap 358 kez görüntülendi
3 hafta önce Kariyer kategorisinde yapıcı6776 C14 (45 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 143 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 124 kez görüntülendi
1 ay önce İnşaat Mühendisliği kategorisinde cvleng61 C14 (3 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

2,564 soru

4,265 cevap

1,375 yorum

3,736 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...