Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Döşeme

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
81 kez görüntülendi
5 ay önce Kaba İnşaat kategorisinde EminGunell C20 (637 puan) tarafından soruldu
Döşemelerin birbirleriyle aynı adı veya farklı adı almasında ki amaç nedir? Döşemeler'e gelen yükler kirişler yardımıyla kolonlara aktarılmadığı Zaman kirişler de mi sorun vardır yoksa kolon, kiriş birleşim bölgelerini güçlendirmek icin çalışmalar mı yapmamız gerekmektedir? Son olarakta iki perdeyi birbirine bağlayan küçük kirişler her Zaman yükü çeken kirişler anlamına mı gelmektedir? Ve bu kirişleri konsol n'asıl çalıştırabiliriz? Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
5 ay önce Agah Çağrı Zorlu C30 (1,134 puan) tarafından cevaplandı

1)Aynı kesit ve yüzey alanına sahip olan döşemelere aynı isim verilebilir.

2)Döşeme yükleri kolona sağlıklı aktarılamıyorsa sorun büyük olasılıkla yanlış kiriş ağı tasarımında olabilir.(tek sebep bu değildir,farklılık gösterebilir,incelenmesi gerekir)

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 196 kez görüntülendi
10 ay önce Kaba İnşaat kategorisinde İnşaat Mühendisiiiii C14 (69 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 57 kez görüntülendi
10 ay önce Kaba İnşaat kategorisinde İnşaat Mühendisiiiii C14 (69 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 677 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 799 kez görüntülendi
4, Şubat, 2017 Kaba İnşaat kategorisinde oklkvn C14 (87 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 834 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,996 soru

5,076 cevap

1,910 yorum

4,342 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...