Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Ms Project,ihale dosyası hazırlamak ve hakediş için eğitim programları iş bulmada gerçekten bir faydalı mı?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
271 kez görüntülendi
5 ay önce Kariyer kategorisinde engin_eer C14 (83 puan) tarafından soruldu
Arkadaşlar merhaba öncelikle,

  Yaklaşık 3 sene önce İnşaat Mühendisliğinden en mezun oldum ve aktif olarak sahada çalışıyorum.

  Sormak istediğim şey şu teknik ofis için bilinmesi ve hakim olunması gereken statik programlardan sta4cad,idecad,sap2000,Ms Project gibi programları daha önce kendi başıma kurcalamışlığım,bir bilgim var tabiki az çok ama tam manasıyla bir proje çözmedim daha doğrusu mesele o programlardaki outputların,bazı değerlerin neleri ifade ettiğini tam bilmiyorum ,bunu öğrenmek için bazı eğitim merkezlerinde sertifikalı/sertifikasız eğitim programları var,

  Veya özellikle taahhüt işi yapan işyerlerinde gene bilinmesini istedikleri yaklaşık maaliyet,ihale dosyası hazırlamak gibi konular hakkında pek bir bilgim yok (şantiyede sürekli hakediş yaptım tabiki ama).Bunun için de yine eğitim programları var.

  Bu eğitim programlarına katılmanın ,sertifikalara sahip olmanın bana bir faydası olur mu,yani buna benzer iş başvurularında işe yarar mı yoksa sadece para tuzağı veya vakit kaybı mıdır,katılan oldu mu veya duyan?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 ay önce Agah Çağrı Zorlu C30 (1,134 puan) tarafından cevaplandı

Çok değişken bir soru çünkü kurs var kurs var.Ama emin olarak söyleyebileceğim bişey var ki sizin de şikayetçi olduğunuz bir konu,tam anlamıyla bi proje çizmek,outputları kendi süzgecinden geçirerek sonuçları irdelemek.bunları yapabildiğin herhangi bir kurs,eğitim,staj (adı her ne olursa olsun ) faydalı olacaktır.

ayrıca tek başına sertifikanın iş bulmada ölümcül faydalar sağlayacağını sanmıyorum.senin bikaç projeyi çizip bitirmiş biri olarak kazandığın özgüveni hiçbir sertifika vermiyor malesef.

Naçizhane fikirlerimdir,Bol şans ve başarılar diliyorum..

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 ay önce tolgagench C14 (94 puan) tarafından cevaplandı

Taahhüt işleri yapan birisi olarak yaklasık maliyeti bilmen senin icin cok buyuk birsey saglamıyor.Onemli olan senin maliyetin , ihale dosyası hazırlamak icin birseye de gerek yok.Koydugunuz ticari sicil gazetesi , imza beyannamesi , oda sicil gazetesi , teklif cetveli , mektubu vs.... 

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (9,244 puan) tarafından cevaplandı

eğitim almadan evvel, kurumu iyi araştırmalı, daha önce eğitim alanlardan faydasını sorgulamalısın.


eğer gerçkten  fayda görüyorsa insanlar, yani orada edğindiği bilgiler iş hayatında değerleniyorsa, o zaman para tuzağı değildir.


Şöyle bir örnek vereyim, ben proje yönetimi eğitimi aldım. burada pmp sınavına hazırlık için pek çok teorik bilgi veriliyor ve inanır mısın iş hayatında teorik bilgilerim 590 ı işime yaramadı :) dur bidk. hepsi bu değil. 


ben gitmden kursu çok araştırdım. pek çok kurum veriyordu. proje yönetimi her mühendislikte olan eğitim çünkü. hocaları tek tek araştırdım. inşaat mühendisi ve mimar kadrosu olan ve bu kadrodaki hocalar sektörde aktif olarak iş yapan ( eğitim vermek dışında danışmanlık yapan) hocaları olan kurumu seçtim. ve eğitimi gerçek profesyonel iş hayatı ile o kadar güzel bağdaştırmışlardı ki, teorisnin pratiğie dönüşmüş halini öyle güzel pişirip sunmuşlardı ki, iş hayatında bu anlamda çok değerli bilgiler edindim.


eğitğim programlarını seçerken buna dikkat etmelisin.


Ms projecti bilgisayar mühendisinden dinlersen sana katkısı olmaz. onların mantıgı ve programdaki girdi ve çıktıları başka. 


Ms projecti kendin kurclayabilirsin. Fakat inşaat mühendisinden alacağın profesyonel bir eğitimde, o programın komutlarından çok o programla nasıl planlama yapacağını öğreneceksin. bunu kendi başına öğrenemezsn


Başarılar

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 872 kez görüntülendi
4, Aralık, 2016 Microsoft Office Programları kategorisinde clown C14 (3 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 444 kez görüntülendi
5 ay önce Kariyer kategorisinde elinoglu C14 (54 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 314 kez görüntülendi
10 ay önce Kariyer kategorisinde genç mühendis C14 (8 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 105 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,420 kez görüntülendi
28, Aralık, 2015 Diğer kategorisinde gamze28 C14 (3 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,975 soru

5,032 cevap

1,876 yorum

4,321 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...