Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Metraj-hakediş

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
153 kez görüntülendi
3 ay önce İmalat Hataları kategorisinde amelius2534 C14 (79 puan) tarafından soruldu
Arkadaşlar elinde metraj hakediş örneği olan paylaşabilir mi projesiyle beraber. Kaba-ince işler olarak. Teşekkürler

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (9,397 puan) tarafından cevaplandı

Bu konuyu ziyaret eden arkadaşlara genel bir tavsiyede bulunmak isterim. 


Üniversitenin ilk 2 senesinde bu dökümanlar pek işinize yaramaz. Mesleki derslerin yani gerçek anlamda mühendisliğin özünü almaya çalışın. İlerleyen dönemlerde daha az vakit bulacagınız konulara yönelin. Örneğin yabancı dil, excel, autocad, photoshop gibi daha genel knouları öğrenmek, İngilizceyi ileri seviyeye getirip 2. bir yabancı dili öğrenmek gibi.

Hakediş, metraj, bu kavramlar 3. sınıfta stajla beraber zaten hayatınıza girer. Bu tür dökümanları da staj yaptıgınız yerlerden temin edin. Çünkü forumlarda paylaşılması çok zor.

Yani hem proje, hem hakediş, hem metraj, bunlar firmanın kurumsal varlıkları. Size ya yalap şalap birşeyler gelir, ya da gelmez. Bu tür dökümantasyonlara sahip firmaların çalışanlar paylaşamaz, bu sakıncalı bir durum çünkü. Siz mesela, biryerde çalışyıor olsanız projenizi, hakediş formatınızı böyle ulu orta paylaşır mısınız? Dediğim gibi staj yaptıgınız yerlerde bu tür dökümanları kendinizi geliştirmek adına örnek teşkil etmesi açısından tedarik edebilirsiniz. Zaten o zaman kadar da yukarıda yazdıgım gibi ihtiyacınız yok, farklı konulara eğilin derim

Başarılar


metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,030 kez görüntülendi
7, Nisan, 2017 Metraj&Hakediş kategorisinde clicks C14 (22 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,356 kez görüntülendi
26, Mart, 2017 Kaba İnşaat kategorisinde İNŞADEN C14 (14 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,082 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 5,211 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 189 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,993 soru

5,069 cevap

1,907 yorum

4,337 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...