Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Betonda Agrega Ne işe Yarar

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 1 beğenilmeme
1,051 kez görüntülendi
20, Haziran, 2018 Kaba İnşaat kategorisinde Çırak C20 (530 puan) tarafından soruldu
Birkaç yerde aradım ama bulamadım; agreganın ne olduğu, nasıl olması/olmaması gerektiği anlatılmış ancak betonda agrega ne iş yapar bu anlatılmamış.

Benim aslında merak ettiğim şeyler kabaca şu teknik veriler:

Betonda taşıyıcılığa etki eden faktörler ve etkilerinin sayısal değerleri

Ve mesela sınıflarına göre;  1 m2'lik 10cm kalınlığında bir betonun kaldırabileceği yük ve dayanım noktalarının grafiği.

bu betona 2 adet + şeklinde inşaat çeliği(demir) koysak kaldıracağı yük nasıl bir değişim gösterir, 

ya da 3 tane demir koysak nasıl bir değişim gösterir.

Betonu döktükten sonra hava sıcaklıklarına göre 1.2.3.4.5....300. günlerde dayanımının değişim verileri(sayısal)

Küçük bir cep excel'i ya da app'si var mı hızlıca statik hesaplayabileceğimiz. gibi gibi...
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


2 Cevaplar

3 beğenilme 2 beğenilmeme
21, Haziran, 2018 enesubasi C30 (1,234 puan) tarafından cevaplandı
Beton yaygın olarak kullanılan ve yapının güvenliğini sağlayan en önemli malzemelerinden birisi olmasına karşın agrega, betonun %70-75'ini oluşturur. Bu nedenle agrega beton için çok önemlidir. Agrega kum, çakıl, kırma taş, cüruf gibi çeşitli büyüklüklerde ki taneli malzemelere agrega denir. Agregalar bağlayıcılar yardımı ile beton yapımında kullanılır. Eğer senin agregan ne kadar iyi ise özellikleri betona aynen yansıyacağı için betonun özellikleri de o kadar  iyi olacaktır. Bu yüzden agrega beton yapımında en önemli malzemedir. 

Sorunun içeriği çok detaylı alanında uzman şeflerimiz cevap vermiş olsun ben başlığının cevabını vermiş olayım kolay gelsin şefim.
2 beğenilme 1 beğenilmeme
24, Haziran, 2018 İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından cevaplandı
agrega, basınç dayanımı sağlar. çimentoda bağlayıcı görev görür. 

diğer sorularıın cevabı mühendislik eğtiminde, yani burada kitap yazmamız istiyorsun çünkü talep ettiğini sayısal değer ve grafikler öyle 2 cümle ilet anlatılamaz. bunun için yapı malzeme derslerini aldıktan sonra öğrendiğin teori ile kendin çözümleyebilirsin.

apss olarak türkçe yok ama civil engineer diye aratırsaın google playde uygulamalar çıkıyor

başarılar
6, Temmuz, 2018 Çırak C20 (530 puan) tarafından yorumlandı
Hocam, kusura bakmayın-kırılmayın ama dikkatimi çekti. Sizin şimdiye kadar hem diğer başlıklarda da olsun, -hem- bu başlıkta da; herhangi bir soruya işe yarar bi' cevap verdiğinize hiç denk gelmedim. Safi ''rüzgar'' yapıyorsunuz. Canınız sıkılıyor da internette vakit geçirme amacıyla mı böyle yapıyorsunuz bilmiyorum ama, inanın bana yapmasanız daha hayırlı olur.
7, Temmuz, 2018 İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından yorumlandı
7, Temmuz, 2018 İnşaat Mühendisi tarafından düzenlendi

evet sayın çırak, sitede 2 hafta süresince toplamda bir kaç saatlik etkinliğiniz ve tek bir yorumunuz var o da yukarıdaki ve kuru sıkı bir yorum :)


Evet kırıldım, böylesine yapay bir kişinin klavyesinden dökülen bu cümleler beni kırdı açıkcası. Gönlümü almak için, lütfen cevaplarımdaki hataları düzelten, doğrularını yazan, işe yaramayan cevaplarım yerine işe yarar cevaplar veren paylaşımlarda bulunun. Aksi takdirde böyle boş beleş, desteksiz, havayi fişekler atıp forumun karakterini zedelemeye çalışamayın.


Bizler, bildiğini paylaşmaya çalışan insanlarız, ve bu forumda, salt eleştiri yapan ama tek bir katkı değeri olmayan kimselere yer yok. Klasik forum siteleriyle karıştırdınız sanırım.


Siz öncelikle soru sormayı öğrenin. Sorunuzun içeriğindeki diğer başlıkları geçiyorum sadece şu 2 cümlenizin cevabı sayfalar tutar :


Betonda taşıyıcılığa etki eden faktörler ve etkilerinin sayısal değerleri

Ve mesela sınıflarına göre;  1 m2'lik 10cm kalınlığında bir betonun kaldırabileceği yük ve dayanım noktalarının grafiği.


Sadece ilk cümlenin cevabı, koca bir dönemdeki derste ancak veriliyor.


Bir de şu nedir ya :

bu betona 2 adet + şeklinde inşaat çeliği(demir) koysak kaldıracağı yük nasıl bir değişim gösterir, 

ya da 3 tane demir koysak nasıl bir değişim gösterir.


10larca kredilik dersi burda 2 cümleye sıkıştırmaya çalışıyorsunuz. Bir de başına kabaca yazmışsınız. Neyin kabası? Grafiğin, sayısal verilerin kabası mı olur? Bakkal hesabı mı istiyorsun yoksa? 


Bir betona demisşin? Ne betonu bu, hangi yapı taşıyıcısı, kolon, kiriş, döşeme, temel ya da zemin betonu mu? Beton nasıl bir beton ? Betona 2 yerine 3 demir koydum ne olur? Bu nasıl bir sorudur ?  Sahada usta sormaz bu soruyu.  Bir de sorunun sonuna gibi gibi yazmışsınız. 


Hocam siz kusura bakmayın, alınmayın, fakat lütfen soru sormayı öğrenin. Böyle iyi bir  mühendis olamazsınız çünkü. Dersinize çalışın, kaynaklardan araştırıp okuyun, ondan sonra takıldıgınız spesifik sorularda adam akıllı soru sorun derim.


Zira gördüğünüz üzere, yapı dalında o kadar bilgili şefimiz varken bu forumda, sorularınıza cevap alamamışsınız, çünkü hiç kimse sizin için betonarme ders kitabını baştan yazmayacaktır. Yaızlmışlar var, onları okumaktan başlayın...Başarılar diyemiyorum, bol şans diliyorum

7, Temmuz, 2018 Çırak C20 (530 puan) tarafından yorumlandı
Kendi kendini kanıtlayan kehanette bulunmuşum. Kendimi takdir ettim, bu güzellik için teşekkür ederim. Gayet öngörülü ve yerinde olmuş. Her ikimiz de bu şekilde devam edelim hayatımıza, bakalım hayat bize neler getirecek. 
7, Temmuz, 2018 İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından yorumlandı

kardeşim o zaman sen yanlis yerdesin. burasi insaat platformu, medyum degil:)
YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 694 kez görüntülendi
15, Haziran, 2019 Kaba İnşaat kategorisinde Mustafa Erkek C14 (12 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 2,983 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 711 kez görüntülendi
21, Haziran, 2016 Diğer kategorisinde mutlu tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,188 kez görüntülendi
23, Haziran, 2015 Türkçe Terimler kategorisinde IntheKinq C16 (120 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 283 kez görüntülendi
1, Ocak, 2019 Yapı Denetim kategorisinde Gökhan Irmak C50 (8,453 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,881 soru

8,144 cevap

3,712 yorum

8,243 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...