ARKADAŞINI GETİR, HEDİYENİ KAP! DETAYLAR İÇİN TIKLA!

Ekim 2018 En İyi Kullanıcıları Belli Oldu; Başarılı Üyelerimizi ve Aldıkları Ödülleri Görmek için TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İnşaat Mühendisi adayına öneriler

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
365 kez görüntülendi
2 ay önce Diğer kategorisinde insaatmuhadayi C18 (350 puan) tarafından soruldu
bir inşaat mühendisi adayına yol gösterecek önerileriniz var mı?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 ay önce nt C25 (953 puan) tarafından cevaplandı
uzun uzun makaleler yazılır değerli müstakbel meslektaşım... ama diğer arkadaşlarında cevap vereceğini düşünerek sadece bir koldan bahsedeyim. bence artık akademik bilgi el altında ve çok kolay ulaşılabilir ve erişilebilir durumda. ama sosyal bilgi, beceri ve bunları pratiğe dökme insanları ön plana çıkaran ve eksikliği duyulan konu olarak ön plana çıkıyor. ve buna sahip olan insanlar diğerlerinden bir şekilde bir adım önde oluyorlar. seçeceğiniz iş kolu ile alakalı belki söylenilmesi gerekenler ama bence pratiği artırmak çok önemli. bunuda yapmanın yolları uygulamayı iyi takip etmekten, iyi yerlerde gerçek stajlar yaparak sağlamaktan geçiyor. hadi stajı geçtimde uygulamayı okurken nasıl öğreneceğim der gibisiniz. artık videolar ile insanlar kalp ameliyatı bile yapabilir eli yatkınsa. o yüzden bilgiye ulaşmak çok önemli bunların uygulamalarını öğrenin derim. 

çok şey söylenir, mesela yabancı dil, sosyal uğraşı ( dans, müzik, spor gibi gibi gibi ).

Yinede bence çok fazla koldan saldırmaktansa ve o konu hakkında azar azar bilgi sahibi olmaktansa, seçtiğiniz bir kol üzerinden çok fazla bilgi sahibi olmaya uğraşmak daha mantıklı geliyor bana.

kolaylıklar...
0 beğenilme 3 beğenilmeme
2 ay önce Çırak C20 (521 puan) tarafından cevaplandı
Kim gösterirse göstersin o yolun sonu karanlık.  Bak bu iyiliği kimse yapmaz sana; gidip öss kitapları al ve yeniden sınava gir; tıp oku. İlla mühendis olacağım ben diyorsan da tıp olmadı odtü'de bilgisayar mühendisliği  ya da galatasaray da hukuk oldu o da olumlu. 

Bunun dışında, ingilizce öğren - 1 tane statik programı öğren - excel öğren- autocad' de elini hızlandır. 
2 beğenilme 1 beğenilmeme
2 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (12,972 puan) tarafından cevaplandı

bu başlıgı google da yazsaydınız, inanılmaz güzel sonuçlar çıkacaktı.


https://www.google.com.tr/search?q=%C4%B0n%C5%9Faat+M%C3%BChendisi+aday%C4%B1na+%C3%B6neriler&oq=%C4%B0n%C5%9Faat+M%C3%BChendisi+aday%C4%B1na+%C3%B6neriler&aqs=chrome..69i57j69i61j0.1245j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8bunlardan birisi de benim blog yazım :)


Beni yanlış anlamayın; biz de sadece burada işin öğretim kısmında değiliz, aynı zamanda eğitim kısmındayız. Yeni nesil, biraz hazır cevapçılık yapıyor; araştırmıyor halbuki şuan inanılmaz bir araştırma kolylıgı var. Google denen adam, ne sorsan cevap verebiliyor.


Herkes kendize özel cevap istiyor; halbuki bu soruları ne ilk ne tek soran sizsiniz.


Kıssadan hisse, benim ilk önerim, araştırmacı olun, vaktinizii zaten cevaplanmış sorulara cevap aramakla harcamayın olacak:)


Başarılar dilerim2 ay önce insaatmuhadayi C18 (350 puan) tarafından yorumlandı

haklısınız, teşekkür ederim cevabınız için  :)

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 ay önce serhat21 C25 (830 puan) tarafından cevaplandı
Klişe şeyler yazmaya gerek yok , dil öğren autocad öğren vs. Bunları herkes söylüyor zaten . Googleye yaz bu tarz ezbere cümleler çıkar zaten . 

Şimdi arkadaşım , bir kere şu an inşaat piyasası kötü halde . Sektöre yatırımlar ciddi miktarda azaldı , sanayi sektörü biraz daha ön plana çıkacak önümüzdeki kaç sene içerisinde . 

Öyle ya da böyle o okul biter , mezun olursun şansın varsa iş de bulursun , işi de öğrenirsin kaç ayda... ama şansın varsa . Şansın yoksa işsiz kalırsın . Bundan dolayı öğrenciyken kendine bir alternatif yarat . Programlama öğrenebilirsin , bir kafeye girip çalışabilirsin ilerde kendi dükkanını açarsın belki  vsvs demek istediğim mühendislik dışında ikinci bir altın bilezik tak koluna. Hayatın ne getireceği belli olmaz , yıllarca işsiz kalan adamlar var . Bu dediğimi uygularsan faydana olur . Maalesef okullarda pembe hayaller satılıyor , adam mezun olup gerçek hayatta atılınca işin gerçeğini görüyor ama çok geç oluyor . Özetle kendi esas mesleğini de iyi bil ama mutlaka ve mutlaka başka bir alternatif de yarat kendine .

metraj kursu


İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,075 kez görüntülendi
3 beğenilme 1 beğenilmeme
2 cevap 75 kez görüntülendi
1 hafta önce Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde Selcukaldag C14 (19 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 1 beğenilmeme
7 cevap 210 kez görüntülendi
1 hafta önce İnşaat Mühendisliği kategorisinde Selcukaldag C14 (19 puan) tarafından soruldu
4 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap 172 kez görüntülendi
1 beğenilme 1 beğenilmeme
1 cevap 79 kez görüntülendi
1 ay önce Diğer kategorisinde amelius2534 C16 (186 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 11/2018
 1. Gökhan Irmak

  586 Puan

 2. İnşaat Mühendisi

  425 Puan

 3. serhat21

  168 Puan

 4. İnşaatTeknikeri

  166 Puan

 5. baranseren

  106 Puan
hakediş kursu

3,521 soru

6,259 cevap

2,735 yorum

5,156 kullanıcı

211 Çevrimiçi Kullanıcı
2 Kayıtlı Üye & 209 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...