Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İş Hayatı ve Kariyer Planlamam İle İlgili Tavsiyelerde Bulunur musunuz? (Anket Sorusu)

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.

instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz, instagram takipçi satın al, instagram takipçi arttırma


3 beğenilme 0 beğenilmeme
728 kez görüntülendi
27, Eylül, 2018 Kariyer ve İş İlanları kategorisinde Synz C14 (11 puan) tarafından soruldu
Merhaba, özel bir üniversitede tam ücretli olarak inşaat mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Üniversiteye ÖSYM'nin YGS ve LYS sınav sonuçları ile kaydoldum. Sınavlarda düşük puanlar aldığım için tam ücretli olarak okuyorum.

   Mezun olmama çok az zaman kaldı ve iş hayatım konusunda karar vermekte zorlanıyorum. Yüksek lisans için Ales ve YDS sınavlarına girmem gerekiyor fakat YGS ve LYS sınav puanlarım düşük Ales sınavında başarı gösterebileceğimi düşünmüyorum. Kamuda çalışacak olsam, yine aynı şekilde işin içinde bir sınav var ama alese göre daha kolay olup sınavı başarabileceğimi umuyorum. Ganom 3 civarında bölüm derslerimde başarılı ve iddialıyım. Toplamda 54 günlük staj döneminde (mühendis, müteahhit) tanıdıklarım dışında bir çevrem yok. Mezun olduktan sonra, ofis açmayı düşünüyorum yapı-denetim yada statik proje ofisi. Sektörel çevrem çok zayıf. 

Tanıdığım mezunlar ve forumdan okuduğum mezunların iş hayatı hakkındaki yorumlarını okuyorum ve gerçekten aşırı iç karartıcı. Maaşlar çok düşük ve yaşam standartlarını bu maaşlar zorluyor. Mesleğimde yükselmek ve iyi yerlere gelmek istiyorum. Kısacası kendi düşüncelerimden bahsettim ve iş hayatım konusunda ciddi endişelere kapılıyorum. Bu konuda bana tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim. Teşekkürler..
Seçenekler:
Ofis Açmak Düşüncelerine Göre Daha Uygun (0 oy)
Şantiyede Çalışmak Düşüncelerine Göre Daha Uygun (3 oy, 60%)
Yüksek Lisans Yapmak Ofis Açmak Düşüncelerine Göre Daha Uygun (2 oy, 40%)
Anket Kapalı
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

YAPISOR'u Takip Et, Bilgi ve Fırsatları Kaçırma :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
28, Eylül, 2018 nt C25 (974 puan) tarafından cevaplandı
30, Eylül, 2018 İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
şu anda eldekileri korumaya bakmalı insan yatırım zamanı değil gibi duruyor diyor büyükler o yüzden iş bulmaya bak derim çevre olmadan kervan yolda düzülür hesabı bir çok şeyi yolda öğrenirsen zarar görebilirsin. önce çevre sonra kendi işin olmalı bana göre.. berber yanında ki çırak hesabı...
3 beğenilme 0 beğenilmeme
27, Eylül, 2018 asiogü C30 (1,438 puan) tarafından cevaplandı
Ben teknik ofis, proje ekibinde çalıştım. Naçizane fikrim kendine en uygunu düşün, araştır, avantajlarını ve dezavantajlarını kendine göre planla ve kararını verebilirsin. Benim söyleyeceğim notlar asıl sahada çalışarak çevreni geliştirebilirsin. Çünkü sahada çalıştığında yeni ekipler görürsün, araştırırsın yeni insanlara ulaşman kolay olabilir. Ofis açınca çevren olmayınca yine projeleri yapamayacaksın. Yüksek lisans yapmak da kendin açından yararlı olabilir, ancak çevreni geliştirmek ve yeni bilgilere ulaşman için faydalı olacağını düşünmüyorum.

Kendin için seçeceğin alanın hayırlı olmasını temenni ederim. 
2 beğenilme 0 beğenilmeme
27, Eylül, 2018 Gökhan Irmak C50 (8,631 puan) tarafından cevaplandı
Biraz şantiyede deneyim daha sonra yüksek lisans daha sonra duruma göre okulda kalma yada ofis açma sırasıyla bunu izle bence
3 beğenilme 0 beğenilmeme
27, Eylül, 2018 İnşaat Mühendisi C50 (17,628 puan) tarafından cevaplandı
çevren yok ise ofis açsan da iş yapamazsın, kaldı ki önümüzdeki 2-3 yıl kriz. varolan firmalar batarken sen de tutunamayabilirsin. bana kalırsa bir iş bulmaya bak, bir kaç sene çevre edin. aktif süekli başka insanlar ile tanışacağın bir iş olursa senin için çok daha iyi olur. bir kaç yıl sonra piyasa düzelir sen de çevre edinir hem biraz da iş hayatını tanır öyle açarsın ofisini

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 369 kez görüntülendi
4 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,099 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 607 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 2,088 kez görüntülendi
11, Mayıs, 2017 Diğer kategorisinde idareci1981 tarafından soruldu
1 beğenilme 1 beğenilmeme
2 cevap 1,889 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

5,112 soru

8,409 cevap

3,766 yorum

8,863 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comTiny House | üçgen ev fiyatı | prefabrik ev fiyatları | tente fiyatları | pergole fiyatları | briket makinası | insaatgundemi.com | aykutozdemir.com.tr | mobilyadekorasyoncu.net | bilgiburada.net | insaatblogu.com | insaatsektoru.net

...