Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

asmolen döşeme

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,073 kez görüntülendi
27, Ekim, 2014 Betonarme Yapılar kategorisinde İnşaat Mühendisi C50 (17,511 puan) tarafından soruldu
Merhaba arkadaşlar

Asmolen döşeme konusunda bilgisi olan arkadaşlar, bu döşemeleri statik, maliyet, uygulama, vb. açılardan yorumlayabilir misiniz?

Teşekkürler
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2, Kasım, 2014 Agah Çağrı Zorlu C30 (1,214 puan) tarafından cevaplandı
Asmolen döşeme bi dişli döşeme türüdür.hatta daha da ayrıntılı adı "dolgu bloklu bir doğrultuda çalışan dişli döşeme".dişli döşemelerin üstün tarafları büyük açıklıklarda uygun olması,tekil ve şerit yüklerin döşemeye etkime durumlarının uygun olmasıdır.en önemli zayıf yanı ise özellikle asmolen döşemeyse deprem davranışlarının kirişli döşemeye göre daha kötü olmasıdır. Asmolen döşemenin kalıp maliyetini düşürmesi,sıva masraflarını azaltması,düz bir tavan elde edilmesi gibi artı yanlarının yanısıra dolgu malzemesi sebebiyle ek masraf getirmesi,döşeme ağırlığını artırması,donatı miktarınıartırması gibi negatif yanları da var. Son olarak bi dipnot,dolgu malzemesinin döşemenin taşıma gücü açısından hiçbir katkısı yoktur.
24, Temmuz, 2016 DURAN CENGİZ C14 (81 puan) tarafından yorumlandı
1998 Adana depreminde yıkılan yapıların hep asmolen döşeme oldugu söyleniyor bunun depreme dayanıklılığı düşük olmasından kaynaklanıyor
25, Temmuz, 2016 Agah Çağrı Zorlu C30 (1,214 puan) tarafından yorumlandı
o konuda bir bilgim yok,doğrudur.Ama ben 2000 öncesi depremlerde sıkıntının sistemle değil uygulamayla alakalı olduğuna inanıyorum.C8 betonla yapı yapanlar varmış.yani sırf asmolen diye yıkılmamıştır o binalar sanmıyorum,nitekim iyi teknik ve hesapla yapılsaydı asmolen de olsa kirişli de olsa kaset de olsa ayakta kalırdı,inşaat mühendisi olarak görevimiz bu öngörüyü hesaplamak değil mi ?YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (HAZİRAN AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 5,268 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,059 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,583 kez görüntülendi
23, Haziran, 2015 Kaba İnşaat kategorisinde IntheKinq C16 (120 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 10,294 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 126 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,899 soru

8,157 cevap

3,717 yorum

8,474 kullanıcı

Son Sayfalar

Erkeklere alınabilecek Hediyeler

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları | tiny house | tiny house | aluminum sliding windows | tiny house |

elle açılır tente fiyatları

...