Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

inşaat reklam

Kolon Çatlağı mı yardımcı olur musunuz?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
192 kez görüntülendi
3 ay önce Yapı Denetim kategorisinde AtakanAta C14 (11 puan) tarafından soruldu

imageiyi günler. Zemin kat dairemizde oluşan çatlaklar için site yönetimi kalekimle kapatma kararı almıştı fakat biz gelen ustadan duvarı sıyırmasını istediğimizde bu şekilde bir görüntü ortaya çıktı. Bir diğer kolonun da iç betonunda yatay seyreden çatlak mevcut. Bu durum ile ilgili görüşünüzü paylaşabilirseniz sevinirim. Kapattırmadık çünkü tehlikeli bir durum mu var mı bilemedik. Şimdiden teşekkür ederizimage


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (16,293 puan) tarafından cevaplandı
2 ay önce AtakanAta tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Çatlak paspayını geçmiş, sıyrılan görüntüye bakılırsa çok daha derinlere gidiyor.

Uzman yerinde incelemeli, tehlikeli sonuçları olabilir.

Site yönetimini de ayrıca şikayet ediniz. Milletimizdeki bu kafa rahatlığını anlamıyorum, 3 kuruş insan canından kıymetli mi? Hadi bencilsin, sen de yaşıyorsun o binada. Yapılar kata özel yıkılmıyor, bir katta hasar varsa tüm yapı yıkılır herhangi bir hasarda. Bu kadar mı az çalışıyor insanların kafası anlam veremiyorum.

Not: Site yönetiminden bu kararı yazılı olarak isteyiniz, kopyasını alınız, daha sonra şikayet vs. durumu olur ise delil olarak sunarsınız. 
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce Utkutut C14 (17 puan) tarafından cevaplandı
Kolonunuzda bulunan patlama ciddi bir durum gibi görünmektedir  içerisinde bulunan donatılan aşırı şekilde koroZyona uğramış durumda bu sekilde kapattrimak çok sağlıklı bir durum değildir ama labaratuvardan vş bir denetçi firmadan karot numunesi alınıp deney yapılması daha sağlıklı bir sonuç elde etmenize yardimci olur 
2 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce white helmet C16 (126 puan) tarafından cevaplandı
Kesinlikle korozyon sebepli çatlama. Donatı paslanınca donatının etrafındaki pas tabakası betona baskı yapıyor ve betonu çatlatıyor. Ayrıca donatının alanı azaldığı için donatılar yeterince moment alamıyor. Korozyon es geçilecek, küçük görülecek bir tehlike değil maalesef. Acilen önlem alınmalı. İstanbul'daki en son 5 büyüklüğündeki depremden sonra bazı binalarda bu şekildeki çatlaklar daha da göze batmakta.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce AtakanAta C14 (11 puan) tarafından cevaplandı
Cevaplarınız için teşekkürler. Peki binanın mühürlenmesi hangi koşulda oluyor böyle bir durum yeterli mi yoksa güçlendirme yapılabilir mi?


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 89 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 348 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 103 kez görüntülendi
19, Ocak, 2019 Gayrimenkul kategorisinde Emre Çelik C14 (39 puan) tarafından soruldu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 190 kez görüntülendi
22, Temmuz, 2018 Sta4CAD kategorisinde Ömerfg C16 (119 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 2,171 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,353 soru

7,579 cevap

3,388 yorum

7,071 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...