Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Ampartman üzeri koruma şapı

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
390 kez görüntülendi
15, Nisan, 2020 İmalat Hataları kategorisinde predest C14 (45 puan) tarafından soruldu
Merhabalar herkese iyi çalışmalar dilerim

Ampartman uzerinde çift kat membran uygulamamız var biri 4mm diğeri 3 mm bunun üzerine koruma amaçlı şap betonu atılacak benim sorum şap yerine grobeton atmak ne kadar sağlıklı olur eğer gri atacaksak membran ile beton arasına herhangi bir yapı malzemesi kullanılmalı mıdır mesela kece gibi
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
18, Nisan, 2020 İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından cevaplandı

atacagın beton ne olursa  olsun keçe olmalı zaten koruyucu amaçlı. bu döküm esnasında ya da sonradan zamanla betonda oluşacak deformasyonların membranı kesmesine zarrar vermesine engeldir. keçe sermeden beton dökerseniz sonra nereden niye su alıoz diye arar durursunuz :)

şap mı grobeton mu bu kullanım amacına bağlı. son kat beton ise farketmez, ama üzeirne uygulama yapılacaksa düzgün yüzey ve dayanım açısından  400-500 doz şap tercih edilebilir.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
18, Nisan, 2020 Patsivik C14 (32 puan) tarafından cevaplandı
18, Nisan, 2020 Patsivik tarafından düzenlendi
Beton uzun süreli sağlamlık açısından daha sağlıklı olacaktır. Şap atılacaksada dozu yüksek olmalıdır.Beton altına mutlaka keçe serilmeli.Hatta mümkünse membranın üzerine xps ve onun üzerine keçe olacak şekilde beton sağlıklı olacaktır. FArklı bi bakış açısı olarak membran üzerine temel yan alın,ampatman ve subasman(ya da bodrum perdesi) xps ve keçeden sonra 8,5 luk tuğla örülebilir. ancak sadece ampatman kısmına müdahale yapılacaksa tuğla beton ya da şap daha uygun olacaktır.YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 14,032 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,370 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 330 kez görüntülendi
27, Ekim, 2019 Yapı Statiği kategorisinde sdtistik C14 (4 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 589 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 416 kez görüntülendi
22, Şubat, 2019 Kaba İnşaat kategorisinde Batuhan37 C16 (116 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,881 soru

8,144 cevap

3,712 yorum

8,268 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...