Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Zemin kattaki duvar çatlakları

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
180 kez görüntülendi
16, Nisan, 2020 Yalıtım&İzolasyon kategorisinde hdtoro44 C14 (3 puan) tarafından soruldu

Kimage image image Herkese merhaba!


Arkadaşlar fotoğraflarda görüldüğü gibi evimizin zemin katındaki banyoyu çevreleyen duvarlar bu halde. Muhtemelen banyodaki bi kaçaktan bu hale geldiğini düşünüp tesisatçı çağırdık. Kamera ile pis ve temiz su tesisatını incelettik. Evden 10-12 metre mesafede bir rögar var, bu rögar bazen tıkanıyor. Sebebi ise bizden bağımsız aynı rögarın devamında komşu evlerin pis su boruları. Buralar tıkanınca bize en yakın rögar da tıkanıp bizim tesisatı dolduruyor. Bizim zemin katın Boruları dolunca da su birikmesi sonucu duvarlarda rutubete neden oluyomuş. Ben de mühendisim ama tesisattan çok anlamıyorum. Böyle bi şey mümkün mü? Tıkanma olduğunda da öyle günlerce olmuyor, belki bikaç gün.


Çözüm olarak da şunu önerdi: Tesisatımızdan 10-12 m dışardaki ilk rögara çekvalf taktırın, başka yerlerde tıkanma olsa bile çekvalf sayesinde evinizin tesisatında birikme, tıkanma olmaz dediler ve bir de ilaç mı ne dökülmesi gerekiyomuş, çok emin değilim. 


Bu durum hakkında fikriniz nedir? Çözüm mantıklı mı? 

Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
18, Nisan, 2020 İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından cevaplandı

tesisatınızda normal durumda anlaşılmayan ama tıkanma gibi yüksek basınçta ortaya çıkan minimal çatlaklar olabilir. Eğer tıkanma zamanlarında oluyorsa aklıma gelen ilk şey bu.


Önerilen çözüm mantıklı, fare vb. için de işe yarar o aynı zamanda :)

6, Mayıs, 2020 hdtoro44 C14 (3 puan) tarafından yorumlandı
Sürekli tıkanma olmayan bir tesisatta minimal çatlaklardan bu kadar su sızmasının ve duvarlarda bu kadar tahribata neden olmasının hala garip olduğunu düşünüyorum. 
6, Mayıs, 2020 İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından yorumlandı
çatlak minimal de olsa, "su akar yolubu bulur" sözünü unutmamak gerekir, bir defa o yola girdi mi, çatlak istediği kadar küçük olsun.

Bir çıplak döşeme betonunu sularken, alt kata inip şırıl şırıl damlayan suya bakarsanız, gözle görülmeyen minimal çatlakların suyu ne derece geçirebileceğine şahit olursunuzYAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 3,342 kez görüntülendi
15, Haziran, 2019 Deprem kategorisinde muratos C14 (9 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 194 kez görüntülendi
5 ay önce Yapı Statiği kategorisinde Ekin C14 (4 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 324 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 139 kez görüntülendi
1 ay önce Yapı Denetim kategorisinde Haton C14 (4 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 150 kez görüntülendi
5 ay önce Yapı Statiği kategorisinde mert90 C14 (7 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,881 soru

8,144 cevap

3,712 yorum

8,268 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...