Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

kurşun kaplama üzerine imalat nasıl yapılır?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
41 kez görüntülendi
1 hafta önce İnce İşler kategorisinde zubeyirakman C14 (33 puan) tarafından soruldu
Merhaba arkadaşlar. Camii kubbe kurşun kaplama üzerine motif montajı yapmak istiyorum fakat kurşuna zarar vermemem gerekiyor. Bunun için bir çözümünüz var mıdır? Bu motifleri kubbe üzerine nasıl ve hangi malzeme ile montajlayabilirim?
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

İnşaat Oyunu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
4 gün önce Estetique C14 (39 puan) tarafından cevaplandı

Şef, kurşun levha yumuşak yapısı ve kenet sistemi sayesinde genleşmeyi kendi bünyesinde absorbe etme özelliğine sahip yegane metaldir. Kaplama işçiliği ehil ellerde ve teknik şartnamelere uygun yapıldığı sürece ek yerlerinden kopma, kırılma, çatlama ve su sızdırma gibi sorunlar kolay kolay yaşanmaz. Bir diğer önemli husus ise hadde teknolojisi ve plakaların adet ağırlıklarıdır. Birçok üretici, hadde silindirlerini periyodik olarak rektefe yaptırmadığı için zamanla silindirlerin yüzey yapısı bozulur. Bu nedenle üretilen levhalar her noktasında aynı kalınlığı vermez. Kenarları 2 mm ölçülen levhaların orta bölgeleri 2,5 – 3 mm ölçülür. Bu nedenle plaka ağırlıkları artar.Örneğin 2 x 1000 x 2000 mm ebatlarında 1 plaka kurşun levha standart olarak 45,2 Kg gelmelidir. Fakat her noktasında aynı kalınlığı vermeyen bir kurşun levha 47 – 48 kg kadar çıkar. 


Eğer levha üzerine geleneksel montaj yöntemi ile ekstra dekor için bir malzeme kullanırsanız hem kubbenize gereksiz-fazladan bir yük bindirmiş olacaksınız (ki kubbelerin taşıyıcılarının payandalar olduğu unutulmamalı) hemde montaj yaptığınız yerden zamanla su sızdırmalar yaşayacaksınız. Kurşun levhalarınızı antrasit veya siyah renge boyarsanız hem estetik durur hemde kaliteden ödün vermemiş olursunuz.

Levha montajları bitttikten sonra kubbe üstlerinizde kalan levha artıklarını iyice süpürün kalan artıklar yağmurla beraber korozyona-oksitlenmeye-pasa neden olmasın.YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 207 kez görüntülendi
17, Nisan, 2015 Bitirme İşleri kategorisinde İnşaat Mühendisi C50 (17,075 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 1 beğenilmeme
3 cevap 4,026 kez görüntülendi
9, Ekim, 2014 Türkçe Terimler kategorisinde Mesut tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 172 kez görüntülendi
8, Eylül, 2014 Bitirme İşleri kategorisinde İnşaat Mühendisi C50 (17,075 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 822 kez görüntülendi
18, Ağustos, 2017 Yapı Statiği kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap 330 kez görüntülendi
4, Temmuz, 2015 İnce İşler kategorisinde Muhammed Sıddık C16 (141 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
kiralık jeneratör

inşaat reklam

4,625 soru

7,862 cevap

3,544 yorum

7,650 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...