Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

40m x 30m boyutlarında 12m yüksekliğinde depo yapmak istiyorum.

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
178 kez görüntülendi
6 ay önce Çelik Yapılar kategorisinde ademgunay C14 (3 puan) tarafından soruldu
Sandviç panel kullanmayı düşünüyorum. İlk başta duvar örmem gerekir mi, gerekirse kaç metre? Ve kullanacağım demirler hakkında da bilgi verirseniz sevinirim, Kaç metrelik, kalınlığı felan...
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
6 ay önce Mr.bohem C18 (452 puan) tarafından cevaplandı
sorunuzda belirsiz bazı noktalar var. anlayabildiğim kadarıyla cevaplandırmaya çalışcağım. sandviç panel çatı kaplaması kullanabilirsiniz. karma bir taşıyıcı sistem yaparak,betonarme bir yapı üzerine çelik çatı imalatını yaptıktan sonra üzerini söylediğiniz şekilde kapatabilirsiniz. duvar örmem gerekir mi demişisiniz ama tam olarak nereden bahsettiniz anlayamadım. 12 m bir yapı yüksekliğiniz var. bina dış cephelerine kiriş olmadan sadece kolonları yerleştirerek bu duvarları taşıtamazsınız. narinlik problemleri oluşur. kullancagım demirler hakkında bilgi verin demişsiniz. çelik çatıda kullancağınız I,H profillerinden bahsettiğinizi varsayıyorum. bunu böyle şifahen söylemek pek sağlıklı olmaz. bunlar statik projenin çizim aşamasında belirlenir. profillerin kalınlıklarını,çeşitlerini belirleyecek bir sürü parametre var(kar yükü,rüzgar yükü,açılık vs)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
6 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından cevaplandı
adem  bey

inşaat mühendisleri ve mimarlar bunun için var, profesyonel bir destek alınız, bu şekilde sallama ve yaklaşık bilgiler ile iş yapamazsınız.

beklentinizi proje müellifi bir mimara, mühendise iletirsiniz, yapınızın hesabını kitabını yapıp tasarlarlar. YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 584 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 374 kez görüntülendi
23, Mart, 2019 İnşaat Mühendisliği kategorisinde İbrahim Şef C14 (9 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 1 beğenilmeme
4 cevap 915 kez görüntülendi
3 beğenilme 1 beğenilmeme
1 cevap 253 kez görüntülendi
26, Ağustos, 2018 Yapı Statiği kategorisinde Çırak C20 (530 puan) tarafından soruldu
5 beğenilme 1 beğenilmeme
3 cevap 466 kez görüntülendi
7, Temmuz, 2018 Proje&Tasarım kategorisinde Berkanklc C18 (466 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,881 soru

8,144 cevap

3,712 yorum

8,268 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...