Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Paslanma

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
63 kez görüntülendi
3 hafta önce Diğer kategorisinde beyzu C14 (3 puan) tarafından soruldu
3 hafta önce beyzu tarafından düzenlendi

Ankara'da 30 yıllık, 9 katlı bir binanın 1. katında oturuyorum ve banyo boşluğunda böyle bir durum mevcut, tavanda da küf sıkıntısı oluyor ve bildiğim kadarıyla zemin katta da yağmur suyu sızmasından ötürü oluşan bir rutubet mevcut. Yardımcı olunursa çok sevinirimimage image

Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

İnşaat Oyunu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

3 beğenilme 0 beğenilmeme
3 hafta önce leorei C14 (29 puan) tarafından cevaplandı
eski bir yapı , hatta kullanım ömrünü doldurmuş diyebiliriz .

Beton kapiler bir malzeme su emme özelliği var . yağmur suyundan üst kattaki komşunun banyo suyuna kadar düzgün yalıtım yapılmadığı takdirde şekilde görüldüğü gibi deforme olacaktır . 16lık demirler korozyon etkisiyle aşına aşına 14e hatta eminim bazı yerlerde 12ye bile düşmüştür .. 

küf vs ufak tadilatlarla çözülür ama kalıcı olmaz . bu tarz yapılar acilen tespit edilip çeşitli teşviklerle kentsel dönüşüme tabi tutulmalıdır .
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 gün önce Betonarme Bükücü C14 (10 puan) tarafından cevaplandı
Emekliliğe ayrılma vakti gelmiş ama hala çalışan dayılarla kıyaslayabilirsin(yaş 65), durum vahim yaniYAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili bir soru bulunamadı

Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
kiralık jeneratör

inşaat reklam

4,677 soru

7,917 cevap

3,575 yorum

7,756 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...