Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İş hayatında sap2000 mi yoksa sta4cad mi?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
251 kez görüntülendi
7 ay önce sap2000 kategorisinde Aligkcl C14 (7 puan) tarafından soruldu
Merhabalar orta düzey autocad kullanabilen bir inşaat mühendisliği öğrencisiyim. Program konusunda kendimi geliştirmek istiyorum ama sap2000 e mi başlasam yoksa sta4cade mi başlasam bir türlü karar veremiyorum. Gece sap2000 e başlıyım diye yatıyorum sabah sta4cad mi başlasam diyorum.  Bu konuda son bir karar verip harekete geçmek istiyorum. Sizce öğrenebilme açısından ve piyasada işime yaraması açısından hangisine öncelik vermeliyim?
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
7 ay önce Mr.bohem C20 (511 puan) tarafından cevaplandı
hocam arayüzleri farklı ama mantığı benzer programlar. biri üzerinde uzmanlaşsanız bile diğeri hakkında da az çok bilgi sahibi olmanızda fayda var. hangisini seçmeniz konusuna gelirsek bunun için ileride çalışacağınız bölgenin önemi büyük. bazı illerde sta çok yaygınken başka bir bölgede sap kullanılıyor. ya da betonarme çözümlemelerde sta yaygınken çelik proje çizen arkdaşlar sap da modellemenin daha rahat olduğunu söyluyorlar. değişken bir durum yani. karar aşamasını değiştiren birçok parametre var
7 ay önce Aligkcl C14 (7 puan) tarafından yorumlandı
Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.Anladım fakat Bursa'da yaşıyorum.Hangi programın yaşadığım şehirde yaygın olarak kullanıldığını nasıl öğrenebilirim? 
7 ay önce Mr.bohem C20 (511 puan) tarafından yorumlandı
şimdi örnek veriyorum bursada bir devlet kurumunda işe başladınız. statik projesi dışarıdan çizilmiş bir projenin uygunluğunun kontrollüğünü sizden isterler. bunlar bu projeyi çizmiş ama kesitler uygun mudur? dayanım şartlarını sağlıyor mudur? kurum size bunu sorar. bu proje sta da çizilmişse size stadan aldıkları dataları verirler ve siz bu dataları programa girerek gerekli kontrolleri yaparsınız. ben sta bilmem sap bilirim derseniz o modellemeyi sıfırdan sizin yapmanız gerekecektir. o yüzden diyorum çalışacağınız yerde inşaat mühendislerinin çoğunlukla kullandığı program önemlidir diye. bunu ögrenmek için siz de birtakım proje mühendisleriyle görüşebilirsiniz. muhakkak arkadşlarınız vardır sektörde. ofislerinde kullandıkları paket programı sorabilirsiniz. zaten bir proje mühendisiyle konussanız o size genel hakkında da az çok bilgi verecektir.
7 ay önce Aligkcl C14 (7 puan) tarafından yorumlandı
Peki yardımcı olduğunuz için teşekkürlerYAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (HAZİRAN AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 283 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 810 kez görüntülendi
10, Ağustos, 2018 sap2000 kategorisinde erenahmet95 C14 (5 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 144 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 612 kez görüntülendi
2 beğenilme 1 beğenilmeme
3 cevap 628 kez görüntülendi
27, Temmuz, 2018 Diğer kategorisinde Ömerfg C16 (119 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,944 soru

8,199 cevap

3,733 yorum

8,571 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Son Bloglar

Oluklu Polikarbon
Kamu İhale Hukuku Eğitimi

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comaluminum sliding windows | ofis sandalyesi | Tiny House

elle açılır tente fiyatları
...