Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Kolon

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
95 kez görüntülendi
6 ay önce Yapı Statiği kategorisinde yalcinege C14 (3 puan) tarafından soruldu

İyi günler;Resimde de görüldüğü gibi 40×40 cm ölçülerinde yerden uzunluğu 120 cm olan birbirine bağlı olmayan özellikteki 10 adet kolon mevcut. Bu kolonlar yere 50 cm derinliğinde 60×60 cm kare şeklinde kazilmiş çukurlara dikildi. Sorum şu olacak, biz bu kolonları 70 cm daha yükseltmek istiyoruz üstünude yaklaşık 2.5 ton ağırlığında konteyner koymak istiyoruz. Koyduktan sonra 10 yerinden 60×60×3 mm lik profiller ile yine ayni şekilde kolonlardan bağımsız yaklaşık 1 metre derinliğinde bir ucunu betona gömme diğer ucunuda konteyner alt ana profil demirlerine bağlayarak sarsıntıyi minimuma indirmek için bağlamak istiyorum. Bu şekilde yaptığım zaman bir sıkıntı yaşar mıyım. Size sormak zorunda kaldım çünkü herkes farklı şeyler söylüyor. Şimdiden teşekkür ederim.İyi günler;Resimde de görüldüğü gibi 40×40 cm ölçülerinde yerden uzunluğu 120 cm olan birbirine bağlı olmayan özellikteki 10 adet kolon mevcut. Bu kolonlar yere 50 cm derinliğinde 60×60 cm kare şeklinde kazilmiş çukurlara dikildi. Sorum şu olacak, biz bu kolonları 70 cm daha yükseltmek istiyoruz üstünude yaklaşık 2.5 ton ağırlığında konteyner koymak istiyoruz. Koyduktan sonra 10 yerinden 60×60×3 mm lik profiller ile yine ayni şekilde kolonlardan bağımsız yaklaşık 1 metre derinliğinde bir ucunu betona gömme diğer ucunuda konteyner alt ana profil demirlerine bağlayarak sarsıntıyi minimuma indirmek için bağlamak istiyorum. Bu şekilde yaptığım zaman bir sıkıntı yaşar mıyım. Size sormak zorunda kaldım çünkü herkes farklı şeyler söylüyor. Şimdiden teşekkür ederim.image

Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (HAZİRAN AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 180 kez görüntülendi
7 ay önce Yapı Statiği kategorisinde Snnoksz C14 (6 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 228 kez görüntülendi
10, Haziran, 2020 Yapı Statiği kategorisinde Yakupp C14 (6 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 648 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 287 kez görüntülendi
11, Ekim, 2019 Yapı Statiği kategorisinde burdi C14 (4 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 5,184 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,944 soru

8,199 cevap

3,733 yorum

8,572 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Son Bloglar

Oluklu Polikarbon
Kamu İhale Hukuku Eğitimi

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comaluminum sliding windows | ofis sandalyesi | Tiny House

elle açılır tente fiyatları
...