Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

sıva çatlağı mı yoksa?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
101 kez görüntülendi
2 hafta önce Betonarme Yapılar kategorisinde byrmuzn C14 (8 puan) tarafından soruldu

merhaba binamız 5 yıllık bizde 3 yıldır aldık ve oturuyoruz.11 katlı binanın 9.katındayız.Apartman içinde yok ama dış cephede bu ve buna benzer çatlaklar mevcut sitede kimse önemsemiyor herkes sıva çatlağı diyor ama hem görüntü olarak hem de deprem açısından riski var mı ben merak ediyorum bilgi verir misiniz?image

Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


2 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 hafta önce Mr.bohem C18 (452 puan) tarafından cevaplandı
muhtemelen sıva çatlağıdır ama emin olmak istiyorsanız bir çekiç yardımıyla çatlak olan yeri genişletin. sıva olan kabuk kısmı düşürün. aynı çatlak alltaki betonda da görünmüyorsa korkulacak birşey yok sıva çatlağıdır.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce Berkanklc C18 (466 puan) tarafından cevaplandı
Düşüncemi yazıyorum , Çatlağın oluşması kesitin mukavemetinde ciddi derecede kayıp oluşturuyor anlamına gelmiyor zaten çatlak oluşmaz ise çekme donatısı çalışmaz muhtemelen betonun çekme dayanımı aşıldı ve çekme donatısı çalıştı ama donatıdaki birim uzamalar elastik şekil değiştirdi ve yük kalkınca tekrar eski haline gelmiştir diye düşünüyorum , bunu anlamının yolu çatlak boyutunu ölçmek ama sadece çatlak o kolonda varsa ve 0.5 uç felan girecek derecede ise muhtemelen elastik bölgede bir şekil değiştirme oldu , ama çatlak biraz daha büyük ise biraz hasar almış olabilir ama zaten moment taşıma kapasitesinde ciddi düşüş göstermemiş kesit , çünkü betonda kabuk atması gibi durumda yok. + Korozyon çatlağı felan da olabilir dış cephe sonuçta .
1 hafta önce Berkanklc C18 (466 puan) tarafından yorumlandı
Tam nereden çekildiği belli olmadığı için birleşim bölgesinin biraz üstünde gibi dediklerim olmayabilir ama boyuna uzayan bir çatlak sanki korozyonu da andırıyor gibi geldi . Tabi ki tecrübeli insanlar umarım daha güzel açıklayacaktır. Birleşim bölgesinde de görülse korkacak bir durum yok gibi YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 1,439 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 130 kez görüntülendi
6 ay önce Diğer kategorisinde Aytacanl C14 (3 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,401 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 484 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 197 kez görüntülendi
11 ay önce Diğer kategorisinde suwat C14 (6 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,881 soru

8,143 cevap

3,712 yorum

8,131 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...