Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Betonarme formülleri ve statik proje çizimi

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
97 kez görüntülendi
1 ay önce Betonarme Yapılar kategorisinde Eness C14 (4 puan) tarafından soruldu
Merhabalar. Betonarme dersi ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum. Şuan da son sınıf öğrencisiyim. Zorlandığım bir konu da sizlerin tavsiyelerini almak isterim.

Betonarme dersi ile ilgili bildiğiniz üzere çok fazla formül mevcut. Bundan kaynaklı akılda tutması da çok zor oluyor. Şantiye şefliği yapan ya da ofiste çalışan mühendislerimiz, bu formülleri meslek hayatında kullanıyor musunuz? Kullanılıyorsa formülleri nasıl akılda tutuyorsunuz? 

Günümüzde pek çok CAD programı mevcut. 3-4 saatte, küçükte olsa proje hazırlayabiliyoruz. Her ne kadar programlar gelişmişse de hesap makinesini almakta gerekiyor diye düşünüyorum. Staj yapmış olsakta pek çok şeyi görme fırsatımız olmadı.

Kısaca lisans eğitiminde görmüş olduğumuz bu formülleri meslek hayatımızda kullanıyor muyuz? 

Son olarak gerek betonarme gerekse diğer derslerde ki formülleri işleme, unutmama noktasında önerileriniz var mıdır?

Teşekkür ederim.
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce yasarkaan C14 (9 puan) tarafından cevaplandı
Merhabalar bende 2 yıl önce mezun olduğumda aynı sorular kafamda dönüyordu. Birkaç ay önce temelden girdiğim bir işe başladım şantiye şefi olarak ve her şeyi olmasa dahi birçok şeyi tecrübe etme şansım oldu. Formüller konusunda ayrıntılı olarak ezbere bilmene gerek yok sadece birkaç temel noktayı hatırlaman yeterli olacaktır. Örnek vermek gerekirse demir işçiliği sırasında demirci ustası artan 16’lık parçaları kullanmak için ilaveye atıyor. Ancak kiriş ayrıntısına baktığımda oradaki ilaveyi karşılayıp karşılamadığını ölçmek için basit bir matematik hesabıyla kesitte olması gereken As alanını hesaplıyoruz. 
1 hafta önce Eness C14 (4 puan) tarafından yorumlandı
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim Hocam. Ayrıntı örnek vermeniz daha iyi oldu. İyi çalışmalarYAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (HAZİRAN AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 311 kez görüntülendi
27, Aralık, 2019 Betonarme Yapılar kategorisinde babavanga C14 (31 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 9,253 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 404 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 142 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 731 kez görüntülendi
25, Şubat, 2019 Betonarme Yapılar kategorisinde omerarar C14 (19 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,906 soru

8,173 cevap

3,722 yorum

8,511 kullanıcı

Son Sayfalar

Lamine Parkede Oluşan Çizikler Nasıl Yok Edilir ?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları | tiny house | tiny house | aluminum sliding windows | tiny house | ahşap merdiven

elle açılır tente fiyatları
...