Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Dış cephe giydirme sektöründe inşaat müh. çalışan var mı?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
340 kez görüntülendi
24, Kasım, 2014 Diğer kategorisinde N.Salih C14 (9 puan) tarafından soruldu
Alüminyum dış cephe giydirme sektöründe inşaat mühendisine ihtiyaç var mı? Çalışmış veya çalışmakta olan var mı? Tavsiye eder mi?
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
24, Kasım, 2014 İnşaat Mühendisi C50 (16,601 puan) tarafından cevaplandı
İhtiyaç var doğrudur. Bir kaç iş teklifi almıştım o şekilde ben de. Tavsiye konusu biraz senin isteğine bağlı, öyle bir alanda uzmanlaşmak ister misin? Aluminyum dış cephe işlerini yapan firmalarda kariyerine devam edeceksin o kanala girdiğinde. Bana gelen iş teklifleri genelde şu şekildeydi, firmalar aluminyum dış cephe işlerininin taşeronlugunu yapan firmalardı, taşeron firmanın şantiye şefi olarak görev alacaktım.  Şantiyelerde taşeronda çalışmak zaten zordur, bir de pek beni cezbetmeyen bir alan. O nedenle yanaşmadım. Ama senin ilgini çekiyorsa, kendini bu alanda malzeme bilgisi, detay bilgisi, uygulama bilgisi vb. konularda yetiştirip  bu tür fimalarda iyi şartlarda çalışabilirsin tabi ki. Belli bir alanda uzmanlaşmak bir bakıma iyi bir bakıma da kötü. Başka alanlarda iş bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsun sonra.
25, Kasım, 2014 N.Salih C14 (9 puan) tarafından yorumlandı
Dediğin gibi dış cephe işini yapan bir şirketin taşeronunda işe başlayalı 20 gün oldu ve gün gectikçe ben bu işten mutsuz olmaya başladım... Düşünün ki dış cephe işini yapan firmanın şantiyedeki, şantiye şefi 2 yıllık turizm mezunu, proje müdürü 2 yıllık harita teknikeri... İşte bu yüzden inşaat müh. ihtiyac war mı diye şüpheye düştüm... Çok fazla iyi ve kötü yanları var sektörün biraz daha bekleyip görmek en doğrusu sanırım.. Teşekkürler ilginiz için. - See more at: http://yapisor.com/1925/dis-cephe-giydirme-sektorunde-insaat-muh-calisan-var-mi?ra_notification=1824#a1926
0 beğenilme 0 beğenilmeme
25, Kasım, 2014 N.Salih C14 (9 puan) tarafından cevaplandı
Dediğin gibi dış cephe işini yapan bir şirketin taşeronunda işe başlayalı 20 gün oldu ve gün gectikçe ben bu işten mutsuz olmaya başladım... Düşünün ki dış cephe işini yapan firmanın şantiyedeki, şantiye şefi 2 yıllık turizm mezunu, proje müdürü 2 yıllık harita teknikeri... İşte bu yüzden inşaat müh. ihtiyac war mı diye şüpheye düştüm... Çok fazla iyi ve kötü yanları var sektörün biraz daha bekleyip görmek en doğrusu sanırım..

Teşekkürler ilginiz için..
1 beğenilme 0 beğenilmeme
25, Kasım, 2014 İnşaat Mühendisi C50 (16,601 puan) tarafından cevaplandı
Eğer uzun süre o alanda çalışıp sonrasında uzun vadede, o alandaki tecrübelerinle kendi işini yapmayacaksan veya o alanda iş yapan firmalarda kariyer düşünmüyorsan ileride alan değiştireceksin ve sadece dış cpehe konusunda bilgili olmak sıkıntı olabilir. Mevcut şantiyenden olabildiğince faydalan. Dışcephe işleri başladıgına göre şuan pek çok ince işler de devam ediyordur. Çok parçalı bir proje değilse kaba işler pek kalmamıştır. İnce işler de önemli, ince işler konusunda alabildiğin kadarını al derim (bilgi olarak).

İyi çalışmalar dilerimYAPISOR'a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİ):

Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL
REVİT Architecture Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 35 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 50 TL   SATIN AL

İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 357 kez görüntülendi
1 beğenilme 1 beğenilmeme
3 cevap 205 kez görüntülendi
16, Kasım, 2018 İnce İşler kategorisinde yusuf272 C14 (19 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 2 beğenilmeme
4 cevap 775 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 196 kez görüntülendi
0 beğenilme 1 beğenilmeme
1 cevap 281 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,452 soru

7,673 cevap

3,450 yorum

7,280 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...