Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Statik ofiste çalışmak istiyorum sizce ne gibi faydaları olur ve nasıl iş bulabilirim?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3,657 kez görüntülendi
6, Ocak, 2015 Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde murtiko C16 (122 puan) tarafından soruldu
Şuan yapı denetimde büyük bir şantiyede çalışıyorum,ama malum yapı denetimde geçen vakit zaman kaybı belli bir süre sonra rutine biniyor sorumluluklar kısıtlı az.Statik ofisler hakkında ne düşünüyorsunuz? maaşları,ortamı,kattıkları...Sta4cad bilgim iyi programa hakimim bu katkı sağlar mı? iş bulma konusunda tanıdık yoksa zorlanırmıyım? :(

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8, Ocak, 2015 Mirac.P C18 (302 puan) tarafından cevaplandı
Merhaba,

Ofiste mühendislik yaparsın. Şantiyede ve yapı denetimde bu iş nispeten daha azdır. Mesleki anlamda senin ne istediğine bağlı.

Mesela kar,kış,soğuk, sıcak vs. buro çalışanı için daha az önemlidir. Sıcak çayın masanda, istediğin müzik kulağında çalışırım diyorsan büro tam senlik. Ayrıca yapacağın hesap kitap işleri seni mesleki anlamda da doyurmalı.

Büro da çalışmak için öncelikle hangi tip projelerde çalışmak istediğin önemli. Çelik mi yapacaksın betonarme mi yoksa karayolu vs gibi. Bunun ışığında program öğrenmen gerekiyor. SAP2000 olmazsa olmazlardan diyebilirim.

Maaş kısmına gelince ilk başlarda sana oldukça az maaş verirler. 1500 TL ile başlarsan iyi diyebilirim. Çünkü ne kadar tecrüben olursa olsun büroda çalışmamışsın. Sana yeni mühendis gözüyle bakabilirler.
0 beğenilme 1 beğenilmeme
8, Ocak, 2015 İnşaat Mühendisi C50 (15,488 puan) tarafından cevaplandı
Şantiye büyük demişsin, burda iş sana bitiyor. dökümatasyonlarla uğraşmak sıkıcı gelebilir ama boş vaktini ofiste çay içmek yerine büyük şantiyede nolabildğince faydalanmakla geçirebilirsin mesela.

Statik ofisler ortam olarak firmaya, çalışanlarına, sana göre değişir genelleme yapılamaz. maaş olarak da aynı şekilde, iyi bir firmaya girebilirsen belki iyi şartlarda çalışırsın ama piyaadaki küçük ve orta ölçekli statik ofislerde maaşlar çok yüksek değil pek çok çalışma dalına kıyasla.

hangi işi yaparsan yap biryerde monotana bağlayacaktır :) statikçi olursan da bu defa hep aynı hesap kitaplardan şikayet edeceksin. Çok büyük hatta Türkiye'nin en büyük firmalarında birisnde çalışan statik mühendisi arkadaşım var ve memnun değil, yaptıgı işten keyif almıyor. Maaşı iyi, mesai şartları düzgün, işi evi çok yakın vs. Biraz senin beklentinle alakalı. Karakterine göre tüm ömrünü geçbirebleceğin çalışma tarzına karar vermen lazım. Hayatından memnun olmadan işinden hiç olamazsın. Sta4cad bilmen de gireceğin firmaya bağlı. Kullanılmıyorsa yaramaz. Kullanılan firmalarda sana kapı açar.

 

Başarılar

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,009 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,673 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 506 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 386 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 632 kez görüntülendi
4, Kasım, 2014 Yapı Denetim kategorisinde musab C16 (142 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 08/2019
 1. Gökhan Irmak

  41 Puan

 2. nasibe

  18 Puan

 3. Pug Life

  17 Puan

 4. ozankaya

  12 Puan

 5. osmanpekşen

  10 Puan
metraj kursu


hakediş kursu

4,109 soru

7,185 cevap

3,201 yorum

6,495 kullanıcı

152 Çevrimiçi Kullanıcı
0 Kayıtlı Üye & 152 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...