Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

inşaat reklam

ALT YAPIDA ÇALIŞACAK MÜHENDİSİN BİLMESİ GEREKENLER

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
303 kez görüntülendi
16, Şubat, 2015 Kaba İnşaat kategorisinde engin_eer C14 (92 puan) tarafından soruldu

Bir altyapı projesinde çalışabilmek için hangi konularda daha tecrübeli olunulmalıdır,neler daha sıklıkla kullanılır üst yapıdan farklı olarak.Bu zamana kadar hep üst yapıda staj yapmış,çalışmış biri olarak.Önerileriniz,çalışma durumu,koşulları nelerdir?

 


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
30, Temmuz, 2015 omerarslan C16 (174 puan) tarafından cevaplandı
Merhabalar,

Alt yapı işlerinde çalışacak olan mühendisin aynı zamanda iyi bir topoğraf olması gerekmektedir. Aynı zamanda iş makinelerini de çok iyi tanıması gerekir.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
8, Ağustos, 2015 serkanbektas C14 (56 puan) tarafından cevaplandı
altyapıdan kasıtınız eğer altyapı sistemleriyse hidrolik alanında bilgi sahibi olmalısınız. debiye ve eğime göre boru seçimi yapılan formüllere excel üzerinde hakim olmanız gerekir. atıksuyu, yağmursuyu bacalarını nereye koyacağınızı iyi öngörmeniz ve belirli bir paftada yağmursuyunu bacalara aktarmak için ızgara ve bağlantı tasarımlarına hakim olmanız gerek.

altyapıdan kastınız hafriyat-kazı-iksa işleri ise geoteknik alanında bilgi sahibi olmalısınız. kazı öncesinde öngörülmüş toprak katmanlarından farklı bir katmana rastlandığında kazı-iksa projelerinde gerekli revizelerin yapılması için hesapları yeniden yapabilmeniz gerekebilir.


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,738 kez görüntülendi
1 beğenilme 2 beğenilmeme
1 cevap 674 kez görüntülendi
4 beğenilme 0 beğenilmeme
6 cevap 391 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 296 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 329 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,351 soru

7,577 cevap

3,387 yorum

7,063 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...