Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

bohca şeklinde beton dökümü (kolon tabliye bir)

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1,818 kez görüntülendi
1, Ekim, 2015 Kaba İnşaat kategorisinde civilengineeremrah C16 (221 puan) tarafından soruldu
Merhaba dostlarım. Kolon tabliye bir dokulurken ilk kolonlarin doldurup daha sonra asmolen diyeyim kirislerinin alınıp sonra nervur dişleri ve o 5 /7 cm lik katmanın dökülmesi sağlıklı mıdır. Bana sağlıksız geliyor ama başka çözüm ??? Ziraa ilk kolonlari aldı diyelim sonra komple tabliyeyi aldığını farz edelim bu seferde kolon kiriş arasında soğuk derz meydana geliyor . Hadi benim dediğim tarzda alalım ilk kolon sonra kiriş sonra nervur tabla bu seferde heryerde soğuk derz malum 2 3 saatte bitmiyor bu iş. Şöyle yapsak tablanin parsel dik bakıyoruz sol baştan başlayıp doldurarak kiriş ve tablayi beraber kolona gelip kolonu dökmek bu sefer de iş güvenliği devreye giriyor. Malum altta kolon boş özellikle konsol cikmalarda Teleskopik direk var göçer mi kalıp. ... Yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum. 2.5 mm lik bir demir direk yaklaşık 2200 kg taşımaktadır.
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2, Ekim, 2015 mühendis24 C18 (304 puan) tarafından cevaplandı

tam emin olmamakla şöyle biliyorum 2-3 saat geçikmeyle beton priz alma süresini tamamlamaz hava şartları rüzgar felanda önemli tabi dahda geçikiyosanız priz geçiktirici katkılar var bunlarla soğuk derz sorunu ortadan kalkar fakat kalıp söküm süresi artabilir işte geçikme yaşanabilir ve coğu büyük inşaatlarda kolonlar ayrı tabliye ayrı olarak dökülmektedir yani saat degil gün farkı var statik olarak  kolon ve döşemenin birleşimi olan nokrada oluşan soğuk derz bi sıkıntı yaratmaz.Betonun çekme mukavemeti hesaplarda ihmal edilir.

1 beğenilme 0 beğenilmeme
3, Ekim, 2015 civilengineeremrah C16 (221 puan) tarafından cevaplandı
Eyvallah teşekkür ederim cevap için . Lakin aklıma şöyle 3d düşünce geliyor Düşünsenize kolon ayrı tabliye kiriş ayrı o kiriş gelip kolonun üstüne oturunca sanki bana basit bir logo ile yapılmış bir yapı gibi geliyor
1 beğenilme 0 beğenilmeme
6, Ekim, 2015 prcextu C14 (60 puan) tarafından cevaplandı
6, Ekim, 2015 prcextu tarafından düzenlendi
Kolon ve asmolen birlikte dokmek kaliplarini zorlayabilir
2 beğenilme 0 beğenilmeme
13, Ocak, 2016 Remzi Başaran C20 (659 puan) tarafından cevaplandı
Aslında monolotik döküm dedigimiz döküm en dogrusu.yani katın tek seferde dökülmesi .kademe kademe her kolonu doldurmadan bi digerine geçmek ve her kademede vibratör kullanmak bunu diger taşıyıcı sistemlerede uygularsanız sıkıntı kalmayacaktır . Ayrıca kolonların dökülüp kalıbı söküldükten sonra tabliye ve kiriş kalıplarının çalışmasıda sıkça kullanılan bir diger yöntemYAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (HAZİRAN AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 270 kez görüntülendi
14, Kasım, 2018 Kaba İnşaat kategorisinde inşaatçıkız C14 (35 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 516 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 2,181 kez görüntülendi
21, Kasım, 2018 Kaba İnşaat kategorisinde inşaatçıkız C14 (35 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 510 kez görüntülendi
28, Ocak, 2020 Kaba İnşaat kategorisinde civilengineer35 C14 (5 puan) tarafından soruldu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 3,053 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,898 soru

8,157 cevap

3,717 yorum

8,460 kullanıcı

Son Sayfalar

Erkeklere alınabilecek Hediyeler

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları | tiny house | tiny house | kadıköy su tesisatçısı | aluminum sliding windows | tiny house |

elle açılır tente fiyatları

...