Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

inşaat teknikeri ne yapabilir?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,944 kez görüntülendi
14, Ocak, 2016 Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde Semih Duran C14 (57 puan) tarafından soruldu
arkadaşlar ben inşaat teknikeriyim yeni mezunlardanım. Aklımdan geçen bazı düşünceler var diyorum ki belediyelerde ihalelere girsem iş alsam. yani inşaat teknikerleride ihalelere girip iş yapabilir mi? hiç duydunuz mu.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
17, Ocak, 2016 CELİKKOLLU C30 (1,436 puan) tarafından cevaplandı
Herhangi bir kurumdan ihale almak için ihalenin şartlarına bakmak gerekir.Bunun için öncelikle bir firma açıp vergi mükellefi olmanız gerekir.Gireceginiz ihalenin kapsamında da zaten anahtar personeller belirlenmiştir.Dolayısıyle bu iş tekniker ihale alırmı, muhendis ihale alır mı diye bakamazsınız.Firma olursunuz, ihale şartlarına bakarsınız, firmanız şartlara uygunsa ihaleye girrsiniz değilse girmezsiniz.

 

Ahmet ÇELİKKOLLU

İnşaat Mühendisi

ESKİŞEHİR
0 beğenilme 0 beğenilmeme
22, Ocak, 2016 enezgurkan C14 (5 puan) tarafından cevaplandı
bak kardeşim yeni teknikersen biraz atik ol bi işe girmeye çalış maaş vermeseler bile gir tecrübeni edin sonra nereye gitsen işe girersin ihale için yeni mezunsun gerek yok bence
2 beğenilme 0 beğenilmeme
26, Ocak, 2016 Agah Çağrı Zorlu C30 (1,214 puan) tarafından cevaplandı
Ben de teknikerdim,şimdi mühendislik öğrencisiyim.tekniker olarak yaptığım ilk stajda ilk hafta şunu gözlemledim.beni sahaya gönderip kalfaların yanına verip Mehmet abin sana şunları göstersin falan diyolardı.fotoğraf çek,puantaj tut gibi görevler.benle birlikte mühendislik öğrencisi de staj yapıyodu.ona metraj çıkarttırıyolardı,beton sipariş verdiriyolardı.demek istediğim farkı anladın mı? Sahada belli bi seviyeyi geçmek için çok donanımlı olman gerekiyo.Öte yandan aynı şirkette tekniker olan bi abi ingilizce biliyodu,iş güvenliği eğitimi almıştı,hakedişleri yapıyodu,ofis işleri yani.o daha rütbeliydi yani.özetlemem gerekirse hakediş,teknik çizim gibi işler sanki teknikerlerin mesleki memnuniyeti açısından daha iyi bi seçenek gibi.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 193 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,593 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 296 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 1,713 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 161 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 09/2019
 1. İnşaat Mühendisi

  119 Puan

 2. ayhanoncu

  31 Puan

 3. CanerG

  15 Puan

 4. gnr.snm

  15 Puan

 5. xbayman

  11 Puan
metraj kursu


hakediş kursu

4,134 soru

7,241 cevap

3,232 yorum

6,538 kullanıcı

228 Çevrimiçi Kullanıcı
0 Kayıtlı Üye & 228 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...