Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Yurtdışında staj yapmak istiyorum. Nerelere başvurmalıyım, başvuru mailinde neler yazmalıyım ?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
478 kez görüntülendi
19, Şubat, 2016 Kariyer ve İş İlanları kategorisinde Mehmet Şahin Dablan C14 (16 puan) tarafından soruldu
Gelecek dönem intern mühendis olacağımdan dolayı, yarım dönemlik olan stajımı yurtdışında değerlendirmek istiyorum.
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
20, Şubat, 2016 İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından cevaplandı
Yarım dönemden kastın ?

Eğer normal 15 günlük saha veya ofis stajı diyorsan, yurtdışında iş yapan pek çok müteahhit firma var elden veya mailden cv bırakabilirsin. güzel bir önyazı oluştur, dikkat çekici olsun, genel değil de direk bir departman veya projeye odaklı yazman etkileyici olur, eğitim adına yaptıgın herşey icvne yaz,  iş terüben olmadıgından bakacakları şey eğitim ve öğrenciyken sektör ve meslek adına yaptıkların olacaktır.

 

Eğer uzun süreli stajyer olarak çalışmak ise yurtdışıda gelirli bir şekilde, bağlantın olmadan yurtdışı staj ayarlamak çok zor,

Yurtdışında iş yapan Türk firmalarını deneyebilirsin yine, ama ben uzun dönem stajer alıp paralı çalıştıran yurtdışı müteahhiti görmedim, Türkiye'de var ama yurtdışında işler daha zor bu konuda, uğraşmazlar. Bunun dışında ücretli danışmanlar var yurtdışı stajları için; bütçen varsa değerlendirebilirsin.

Şansını çok zorlayacaksan, internet üzerinden yurtdışındaki üni. hocalarına ulaşabilirsin, hatta yurtdışı ünilerde görev alan Türk hocalar bulabilirsin ama çok araman lazım. Linkedin vs. sana bu konuda yardımcı olabilr, bu şekilde bulacağın bağlantılar sadece staj ayarlar, geri kalan giderlerin yine kendi başının çaresine bakacaksın tabiki.

Başarılar
1 beğenilme 0 beğenilmeme
21, Şubat, 2016 Mehmet Şahin Dablan C14 (16 puan) tarafından cevaplandı
Teşekkür ederim cevabınız için. Yarım dönemden kastım şu ; bizim üniversitede yaz aylarında stajerlik yok, derslerini bitirdikten sonra 4.sınıf 2.döneminde stajerlik yapıyorsun ve bence bu çok yararlı bir uygulama. Yurtdışında ayarlamaya çalışıyorum bende.
21, Şubat, 2016 İnşaat Mühendisi C50 (17,472 puan) tarafından yorumlandı
hangi üni acaba?
20, Mart, 2016 Mehmet Şahin Dablan C14 (16 puan) tarafından yorumlandı
Gaziantep üniversitesiYAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 372 kez görüntülendi
2 beğenilme 1 beğenilmeme
4 cevap 911 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 764 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 810 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,876 soru

8,143 cevap

3,712 yorum

8,127 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...