AYIN EN İYİ ÜYELERİ YARIŞMASI DEVAM EDİYOR, DETAYLAR İÇİN TIKLA

Ekim 2018 En İyi Kullanıcıları Belli Oldu; Başarılı Üyelerimizi ve Aldıkları Ödülleri Görmek için TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Şantiyede mi ofisde mi çalışmak?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
800 kez görüntülendi
3, Haziran, 2017 İnşaat Mühendisliği kategorisinde cptan C14 (38 puan) tarafından soruldu
Öncelikle kişinin karakterine bağlı olarak şantiye ya da ofis tercih etmesi gerektiğini biliyorum bu yüzden proje ofisinde çalışmak bana daha iyi bir fikir geliyor ama endişelerim var.
Öncelikle maddi açıdan ofisi olan bir projeci abi ile görüşmüştüm talep çok fazla bir şey kazanamıyoruz gibi biraz olumsuz şeyler duydum kendisinden.Biraz nette aratırdığımda ise başlarda şantiyeci birine göre bin iki bin fark ama seneler geçtikçe bu farkın arttığını dile getirmişler ama şantiyede çalışan insanların parayı harcıyacak zamanlarının olmadığını da söylemişler siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?Beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
5, Haziran, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (13,336 puan) tarafından cevaplandı
6, Haziran, 2017 cptan C14 (38 puan) tarafından yorumlandı
abi bu konuda neredeyse tüm yazılarını okudum ama tam tatmin olamıyorum.Şimdi projeye yönelsem daha sonraları pişman olur muyum gerçekten önemli bi karar bu. rahatlık konusunda olucağımı sanmıyorum ama maddi açıdan kazancı beni tatmin eder mi?

Dediğim gibi bi projeci abimle görüştüm çoğu projeci ofis açıyor tutunamıyor kpss ye hazırlanmak zorunda kalıyor demişti siz de projecisiniz sanırım bu konuda biraz aydınlatabilir misiniz?
6, Haziran, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (13,336 puan) tarafından yorumlandı
merhaba

ben projeci değilim. projecilikle ilgili konu şudur; daha az para kazanmazsın ancak belirli bir tecrübeden sonra yükselmen durur. şöyle düşün, altında 30 yıl tecrübeli 2 çalışanın var, birisi  şantiyeden yetişmiş proje müdürlüğü yapmış, imalatı, zaman ve para yönetimini biliyor, en önemlisi insan yönetimini biliyor. diğeri ise statik alanından yetişmiş, projeciliği mühendisliği çok iyi biliyor. ancak ne iş programıyla ilgilenmiş, ne bütçe ile. sen hangisini yönetici yaparsın ?  ben şahsen her zaman para hesabından anlayan adamı yaparım. zaten amaç da para değil mi ? tamammen duygusal :) o nedenle, üst düzey yöneticilerde projecilikten yetişmiş adam bulmak daha zordur.

bir diğer konu, üniversitede projecilikle ilgili kısmen bilgi veriliyor. en azından basit sistemleri çözebilecek kıvamda yetişiyorsun. ancak para ve zaman yönetimi adına eğitim almıyorsun. kimse sana metrajı, hakedişi, şantiye yönetimini anlatmıyor. bu nedenle teknik ofis ve şantiyede daha çok sudan çıkmş balık oluyorsn. bu nedenle ilk senelerde yeni mezunlara projecilk daha cazip geeliyor. en azından mühendislik yapıyorsun sahada amele çavuslugu(!) veya teknik ofiste fotokopi değl. ancak bu da arz -talep meselesi. piyadada projeci daha fazla. hele ülkemizdeki projecilik.. kendi işini kurman çok zor eğer memlekette iş yapabileceğin tanıdık müteahhitler yoksa. firmalarda da, proje firmaları mütehhit firmalara göre daha az kazandırıyor.

bunlar benim düşümcem. bol şans
10, Haziran, 2017 cptan C14 (38 puan) tarafından yorumlandı
abi piyasada projeci çok diyorsun ama şantiyede çalışan da çok değil mi?Yani o kadar okuyup sonunda tozun toğrağın içinde türkçe bilmeyen insanlarla uğraşmak zor ggeliyor yani o kadar okuyup da rahat olmak isterim aama işte tanıdık pek müteahit olmadığından tutunamam diye kprkuyorum
11, Haziran, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (13,336 puan) tarafından yorumlandı
uğraşmak zorunda oldugumuz o türkçe bilmeyen insanlar olmasa bize de gerek kalmazdı

metraj kursu metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 477 kez görüntülendi
18, Kasım, 2017 Diğer kategorisinde alcapone1233 C14 (61 puan) tarafından soruldu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 195 kez görüntülendi
3 ay önce İnşaat Mühendisliği kategorisinde kamalye12 C14 (6 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 548 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 454 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 219 kez görüntülendi
8, Ocak, 2015 İnşaat Mühendisliği kategorisinde mühendisbay C16 (110 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 12/2018
 1. Gökhan Irmak

  371 Puan

 2. İnşaat Mühendisi

  192 Puan

 3. İnşaatTeknikeri

  186 Puan

 4. nasibe

  80 Puan

 5. Pug Life

  45 Puan

Ödüller
1.Üye: Eğitim ya da Kitap
2.Üye Kitap
3.Üye Kitap

Bir önceki ayın kazananlarını görüntülemek için Tıklayınız

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

metraj kursu


3,601 soru

6,440 cevap

2,805 yorum

5,359 kullanıcı

162 Çevrimiçi Kullanıcı
0 Kayıtlı Üye & 162 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...