Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Size göre Ankara'nın en iyi mimarları ve en iyi mimarlık ofisleri hangileridir?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.

instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz, instagram takipçi satın al, instagram takipçi arttırma


1 beğenilme 0 beğenilmeme
3,463 kez görüntülendi
14, Ekim, 2014 Proje&Tasarım kategorisinde mimar abdullah C14 (24 puan) tarafından soruldu
ANKARA
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

YAPISOR'u Takip Et, Bilgi ve Fırsatları Kaçırma :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4, Kasım, 2014 Gökhan Irmak C50 (8,632 puan) tarafından cevaplandı
Sektör o kadar büyüdüki  bunu söylemek zor ama tabiki eski köklü firmalar vardır.

Özgüven Mimarlık

Yazgan Tasarım
26, Ağustos, 2019 legorasyon C14 (1 puan) tarafından yorumlandı

"En iyi biziz" demek yanlış olur tabi ama "en iyilerden bir tanesiyiz" demek doğru olur. Ankara'da İç Mimarlık, Villa Tadilatı, Ev Tadilatı, Ofis Tadilatı konularında epey çalışma yaptık. Referanslarımızı legorasyon.com web sitemizden inceleyebilirsiniz.image

0 beğenilme 0 beğenilmeme
27, Ekim, 2017 veroconcept C14 (4 puan) tarafından cevaplandı

Park Tıp Merkezi – İzmir

Hastane İç Mekan Tasarımında Yeni Trend: Park Tıp Merkezi

Son yıllarda hastane mimarisi ve iç mekân tasarımı alanında yatırımcı ve kullanıcı yaklaşımları değişmekte ve konuya verilen önem gittikçe artmaktadır. Fonksiyon açısından tasarım kriterlerine yaklaşımın son derece hassas ve önemli olduğu, estetik anlamda da bir otel yaklaşımı sergilemesi gereken özel sağlık yapıları; bekleme alanı, hol, muayene odası, hasta odası, ameliyathane, doğumhane, röntgen odaları, laboratuvar, restoran ve cafe gibi bir çok farklı mekan çözülemeleri barındırmakta olup son derece komplike projeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca tasarım ilkelerinde dikkat edilmesi oldukça önem arzeden “özel hastaneler yönetmeliği” de tasarım sürecinde en önemli bilgi kaynağı durumundadır.

Hastane ihtiyaçları doğrultusunda yapılan tasarım anlayışında giderek hastaların ve hastane kullanıcılarının merkeze alındığı tasarımlar öne çıkmaya başlamıştır. Bu noktada “iyileştiren hastane” veya “iyi hissettiren hastane” tanımlamaları çok sık duyulmaktadır. Aynı zamanda tarafımızca sürekli kullanıcı olarak nitelendirdiğimiz sağlık sektörü çalışanlarının bu yeni mimari ve iç mekân tasarım anlayışında, mekanın pozitif etkisiyle daha çok motive oldukları tespit edilmiştir.

Park Tıp Merkezi Iç Mekanında Vero Concept Mimarlık İmzası

Sonuç olarak hastane mimari ve iç mekân tasarımlarında genel olarak; güven veren, estetik, ferah, konforlu ve kullanışlı tasarım neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

Bu kapsamda Vero Concept izmir mimarlık olarak tasarımına imza attığımız İzmir’in butik hastanesi Özel Park Tıp Merkezi cephe ve iç mekân tasarımında yukarıda bahsettiğimiz konsept yaklaşımı ile çalışmaya başladık. Tasarım oluşum hikayemiz “modern bir hastane imajını iç mekan tasarımıyla kullanıcıya nasıl aktarırız” sorusu ile başladı ve öncelikle hastane tasarımının getirdiği fonksiyonel ihtiyaçların çözümü yoluna gittik.

Bu anlamda giriş karşılama alanı ince uzun bir alandı. Projede mimari tasarımın zorunluluk olarak getirdiği ince uzun hastane giriş karşılama mekanının, derinlik etkisini kırmaya çalışmak yerine daha da vurgulamayı amaçladık. Bu amaçla hem oturma birimleri ve hem de zemin tavan tasarımı ile tasarımda lineer mekan kurgusunu baskın kılmayı hedefledik. Girişte asansörlere kadar, bu yaklaşımda tavanda yerde ve oturma birimlerinde çizgisel hatlarla yönlendirme amaçlı çalıştık. Maksimum bekleme alanı ve bankoda maksimum çalışmaya müsait bir tasarım kurguladık. Lineer çizgileri birbiri ile radiuslu birleştirerek sert hatları kırmayı düşündük.

Daha sonra kat hollerinde tavan aydınlatmasından duvarlara, oturma birimlerinden kapılara aynı kurguyu devam ettirdik. Polikliniklerin her bir tıbbi fonksiyonuna göre tefrişleri masa ve tavan tasarımları özel olarak çalıştık. Butik bir hastane olan Özel Park Tıp Merkezi’nde muayene masalarından dolabına, muayene masasından eskabolara kadar her bir ürünü bu hastaneye özel olarak tasarladık. Hasta yatak odaları ve VIP hasta odaları hastaların otel odasında kalıyor hissini yaşaması amacıyla her noktasını düşünerek çizdik ve uyguladık.

Çizgilerimizi bütünden özele tek bir kurgu üzerinden aktarmaya gayret ettik. Yine aynı kaygı ile renk seçimlerimizi çağdaş tasarım yaklaşımımıza uygun seçmeye özen gösterdik. Bu anlamda antrasit gri ve beyaz ile ikisinin arasında patlayan canlı bir renk olarak turuncuyu seçtik. Poliklinik ve hasta yatak katları dahil tüm binada aynı tasarım dili ve renk kurgusunu yansıtmayı amaçladık.

Konut, villa, ofis, otel, hastane, okul, mağaza, cafe, restoran gibi pek çok ayrı konuda 300‘ün üzerinde projeye imza atan Vero Concept Mimarlık olarak; tasarımı bir bütün olarak ele alıp, plandan cepheye, iç mekandan peyzaj ve uygulamaya her aşamada modern proje tasarımlarına devam ediyoruz.

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4, Aralık, 2022 veliinan C14 (70 puan) tarafından cevaplandı

Ankara İç Mimarlık var hocam, baya revaçta. :angel:

0 beğenilme 0 beğenilmeme
20, Şubat, 2023 etikmimarlik C14 (10 puan) tarafından cevaplandı

İzmir Mimarlık Firmaları Tavsiyesi

 

Günümüzde bir yapı inşaasına başlarken ihtiyaç duyulan ilk konulardan biri ise mimari proje hizmetleridir. Bu tür hizmetleri ise İzmir mimarlık ofisleri gibi işletmelerden almak son derece önemlidir. Bu işletmeler arasında yer alan Etik Mimarlık, alanında uzman ve deneyimli ekibi ile sizlere mimarlık ve danışmanlık alanında hizmetler vermektedir. Projenin başından sonuna kadar tüm süreçlerde özenle davranılmakta ve takip edilmektedir. Etik Mimarlık bu konuda hassas ve titiz davranan mimarlık firmalarının başında gelmektedir. Piyasa kontrolünden sonra düşünülen dizaynın çevreye ve müşteriye hitap etmesini sağlamaktadırlar. Böylece hem yasalara uygun hem de yapı sahibinin isteklerine uygun bir mimari proje ve süreç yapılmaktadır.

 

İzmir mimarlık firmaları arasında yer alan Etik Mimarlık, deneyimli ekibi ile birbirinden farklı projelere imza atmıştır. Yaptıkları projelerde kaliteli ve insan yaşamına değer veren malzemeler kullanılmasına dikkat edilmiştir. Ayrıca halen devam eden birçok farklı projelere de sahiptir. İzmir mimari proje ofisi olarak Etik Mimarlık, İzmir ve çevresinde mimarlık ve danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir. Sizlerde hayalinizdeki yapılara sahip olmak için hemen www.etikmimarlik.com web sitesini veya ofisini ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları sorabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlgili sorular

3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 2,630 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 1,697 kez görüntülendi
7 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 965 kez görüntülendi
17, Temmuz, 2018 Proje&Tasarım kategorisinde YapisorInstagram C14 (77 puan) tarafından soruldu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 558 kez görüntülendi
5 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 5,858 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

5,127 soru

8,425 cevap

3,768 yorum

8,907 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Sponsor

2023 Çelik Kapı Fiyatları

Copyright © 2014-2024 Yapisor.comrömork fiyatları | römork | römork fiyatları | karavan römorku | araç taşıma römorku | | tiny house fiyatları | tiny house |

...