Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Sünekliği artırmak için

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,230 kez görüntülendi
13, Ekim, 2017 Kaba İnşaat kategorisinde hammühendis C30 (1,266 puan) tarafından soruldu
Sünekliği artırmak için etriye sıklaştırması dışında başka ne önerilir?
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 2 beğenilmeme
5, Kasım, 2017 n.yener27 C14 (20 puan) tarafından cevaplandı
Yapıda plastik mafsal oluşturulmalı sağlam kolon zayıf kiriş
17, Kasım, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (17,511 puan) tarafından yorumlandı
2 arkadaş olumsuz puan vermiş ancak sebebini belirtmemiş. yorumda bir hata yanlışlık var ise doğrusunu yazın da öğrenelim biz de.
5, Ocak, 2019 Pug Life C40 (2,871 puan) tarafından yorumlandı
Mesaja eksi verenlerden birisi benmisim, yaptiginiz yorumu da yeni gördüm. Niye eksi verdigime gelince de cevap ezbere ve kestirip atilarak verilmis bir cevap bana göre, o yüzden verdim. Kendim bir soruya cevap verdigim zaman detaylica cevap vermeye calisiyorum, kestirip atacaksam soruya hic cevap vermiyorum. Verdigi cevabin birisine yardimci olacagini da sanmiyorum. Örnek olarak konuyu bilmeyen bir ögrenci gelip cevaba baksa bir sey anlamaz tahminimce. 

Süneklik nasil artirilir sorusuna 2 acidan yanit verilebilir. Bunlardan ilki kesitin sünekligi, ikincisi ise yapinin genel sünekligi. 

Plastik mafsal olusturulmali demis, dediginde de hakli ama plastik mafsal olusturmak icin kesit bazinda süneklige ihtiyac duyulur. Kesitte yeterli süneklik yoksa plastik mafsal olusmaz. Bu durumda plastik mafsal olusturabilmek icin kesit bazinda sünekligi artirmaliyiz. Soruyu soran kisi de bunu bilmek istiyor. Dogru yerlerde daha fazla plastik mafsal olusturmak yapinin sünekligini artirir ama bu konuda da bir tavsiye vermemis cevabi veren kisi. Plastik mafsal olusturulmali diye ezbere bir cevap vermis. Oysa daha fazla cerceve olusturarak yapinin hiperstatiklik derecesini artirirsaniz ve buralarda plastik mafsal olusmasini saglarsaniz, yapi bazinda daha sünek olur diye tavsiye verebilirdi. 

Saglam kolon, zayif kiris bir kuraldir. Sünekligi artirmak icin verilen bir tavsiye degil. Aksi zaten yanlis olan ve katiyen uygulanmamasi gereken bir kural. Bu kurala uymayan bir tasarim zaten olmamali. YAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

5 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 1,472 kez görüntülendi
3, Kasım, 2018 Yapı Dinamiği kategorisinde b.engineer C18 (478 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 517 kez görüntülendi
20, Mayıs, 2018 Betonarme Yapılar kategorisinde skreyper C14 (6 puan) tarafından soruldu
4 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 281 kez görüntülendi
20, Temmuz, 2018 Kaba İnşaat kategorisinde ği C14 (77 puan) tarafından soruldu
5 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,267 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 2,708 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,895 soru

8,155 cevap

3,717 yorum

8,448 kullanıcı

Son Sayfalar

Erkeklere alınabilecek Hediyeler

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları | tiny house | tiny house | kadıköy su tesisatçısı | aluminum sliding windows | tiny house |

elle açılır tente fiyatları

...