Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

inşaat reklam

Bir gözü görmeyen inşaat mühendisi şantiyede çalışabilir mi?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
976 kez görüntülendi
18, Kasım, 2017 Diğer kategorisinde alcapone1233 C14 (69 puan) tarafından soruldu
İyi günler....İnşaat Mühendisliği son son sınıf öğrencisiyim.4 yıl önce geçirdiğim bir trafik kazası sonucu şuan sol gözüm görmüyor.Kazadan sonra okulum da uzadı.Ve  şuan 30 yaşındayım.Mezun olunca acaba şantiyelerde şantiye mühendisi olarak çalışabilir miyim?Yasal bir engel var mı?

Ya da daha genel olarak nerelerde ve hangi konumda çalışabilirim?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
19, Kasım, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (16,293 puan) tarafından cevaplandı
Merhabalar

Öncelikle çok geçmiş olsun. Şantiyede saha mühendisi olarak çalışmanız çok zor. Fakat teknik ve proje ofislerinde, belediyelerde rahatlıkla çalışaabilirsiniz. Ofis işlerinde çalışmanız için hiç bir engel yok.

Yaşınız da ayrı bir sıkıntı olacaktır. Çünkü şuan mesleki olarak donanımsızsınız ve 30 yaşında hayat beklentileriniz, yeni mezun 22 yaşında birisine göre elbette daha farklı. O nedenle doğruyu söylemek gerekirse sizin yerinize yeni mezun alacak olup da yetiştirmek üzeree daha genç tercih edenler olacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşırsanız da moralinizi bozup sizi umutsuzluga sürüklemesin. Tam aksine, daha olgun düşünebilen yeni mezun tercih edenler de olacaktır. Çünkü genç arkadaşların (hepimiz o süreçten geçtik) açıkcası farklı kaprisleri oluyor. Hele ki günümüz kuşağı ( 90 ve sonrası) çok farklı yetiştiği için yaşlı patronlarla geçim sıkıntısı yaşayabiliyor. Bu da farklı bir durum tabi. O nedenle ben ofis işlerinde iş bulma imkanınızn yüksek oldugunu düşünüyorum

Bol şans dilerim
19, Kasım, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (16,293 puan) tarafından yorumlandı
Şantiyelerde ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu isteniyor. O nedenle çalışmanız çok zor dedim .Bir göz görmemesi engelli bir duruma giriyor diye biliyorum bu durumda da İSİG sahada çalışmanıza müsade etmeyebilir. Kesin bilgim yok tabi İSİG alanında uzman arkadaşlar daha doğru bilgi verecektir size.
20, Kasım, 2017 alcapone1233 C14 (69 puan) tarafından yorumlandı
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için
20, Kasım, 2017 alcapone1233 C14 (69 puan) tarafından yorumlandı
Bununla ilgili bir sorum daha olacak:ben işin proje kısmında çalışmak istemiyorum.yani projeci olmak istemiyorum. Zaten projeci olmak için donanıma da sahip değilim.projeci olmak istemediğim için word excel biraz da otocad dîşında hiçbir proğramı da öğrenmedim.kpss ile alınan kurumlar dahil nerelerde çalışabilirim? Ve buralarda hangi görevlerde çalışabilirim?  Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
20, Kasım, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (16,293 puan) tarafından yorumlandı
kamudaki çalışma alanları hakkında detaylı bilgim yok. sitemizde biraz araştırma yaparsanız daha evvel çalıişma imkan ve şartları tartışılmıştı. yine memurlar.net sitesinden de faydalanabilirsiniz
21, Kasım, 2017 alcapone1233 C14 (69 puan) tarafından yorumlandı
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim
2 beğenilme 0 beğenilmeme
27, Kasım, 2017 Gökhan Irmak C50 (8,026 puan) tarafından cevaplandı
Öncelikle geçmiş olsun

Eğer şantiyelerde çalışabilmesine bir engel yoktur yazılı bir sağlık raporu alabilirsen bir engel teşkil etmez
2, Aralık, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (16,293 puan) tarafından yorumlandı
Üstad o raporu baştan savma veren hastanelerden alır ancak. tam teşekküllü bir rapor alamaz malesef şantiyede çalışabilir diye. öyle bir rapor alsa bile işini yapan İSİG müsade etmez bence. Bizim şantiyede ciddi uzak görme problemi olan işçi vardıs ahaya çıkamıyordu mesela  mobilizasyon çevresinde bir takım işler veriyorduk o nedenle.

Müsade edilse bile bir göz görmeyince görüş mesafesi ilgili tarafta ciddi azalıyordur. Bu durmda kişinin kendi güvenliği için çalışmaması lazım derim. 2 gözle bile bazen malesef kazalardan kaçılamıyor. Söylediklerim kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Ancak şantiyeler bu konuda riskli ortamlardır. Görmedğiniz taraftan gelecek bir kazanın sonucu vahim olabilir.

Tekrar başarılar dilerim


İlgili sorular

3 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 270 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 239 kez görüntülendi
10, Temmuz, 2018 Diğer kategorisinde Çırak C20 (525 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 1,723 kez görüntülendi
1, Aralık, 2016 Diğer kategorisinde limon7 C14 (77 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 309 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 154 kez görüntülendi
20, Ekim, 2017 Diğer kategorisinde Ehmecan C14 (36 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,354 soru

7,579 cevap

3,388 yorum

7,075 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...