Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Muhendisler neden birbirini kotuler?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
236 kez görüntülendi
20, Aralık, 2017 Diğer kategorisinde hammühendis C30 (1,251 puan) tarafından soruldu
Benim merak ettiğim bişey var arkadaslar.

Örnegin bir doktora gidip falan doktor bu ilaci veya bu tedaviyi yapti memnun kalmadim durumum daha kotuye gitti dediginizde, bu doktor diger doktorla ilgili hicbir kotu bisey soylemezken, biz muhendislere falan muhendis hakkinda soru sordugunuzda neden digerini rezil etmeye hicbirsey bilmiyormus gibi gostermeye çalışıyor.

Muhendislerin birbirine saygisi neden yok? Sizce de böyle birsey var midir yoksa sadece bana mi denk geliyor :)
21, Aralık, 2017 enesubasi C30 (1,234 puan) tarafından yorumlandı
Ben henüz öğrenciyim tecrübem yok ama ben bu durumun mühendislerin piyasada birbirini rakip olarak görmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum bir nevi ülkemizde malesef talep az,arz fazla olmaya çalışıyor buda rekabeti alevlendiriyor herkes kendini farklı gösterme peşinde çünkü bu sektörde farklı olamazsan iş bulamazsın algısı var farklı olabilmek adına her mühendis kendi arzını dillendirmeye çalışıyor yani kendini sunuyor ki piyasa yapabilsin diye düşünüyorum.Doğrumu bu durum peki tabiki yalnış bilgi alış verişi azalıyor hiç kimse tek başına  her bilgiyi kendi elde edemez zihniyet çok yalnış ben asarım keserim modunda herkes ve böylece niteliksiz mühendis sayısı artıyor herkes kendini mühendis olduğunu zannediyor,doktorlara gelicek olursak onların iş bulma olanakları daha kolay olduğu için piyasada rekabete girmelerine gerek kalmıyor ve onlar öğrencilik yıllarında başlıyor bilgi alışverişine ve fazla hakarete maruz kaldıkları içinde toplum içinde çoğu doktor adayı ve doktor insanlar toplumdan soyutluyor kendini ve meslek taşlarını bu yüzden savunuyorlar diye düşünüyorum.
24, Aralık, 2017 hammühendis C30 (1,251 puan) tarafından yorumlandı
Çok doğru çözümlemişsiniz teşekkür ederim

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
21, Aralık, 2017 hasipsaci C30 (1,149 puan) tarafından cevaplandı
15, Şubat, 2018 İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Öncelikle iyi bir mühendis hiçbir meslektaşını kötülemez.  Mühendisin mühendisi kötülemesi doğru değil ve yanlış algının oluştuğu bir durumdur. Eğer bir kişi birini kötülüyorsa bil ki çekememezlik var bu da her sektörde vardır. İnşaat sektörü ekip işi olduğu için ekipçe başarılı olunur. Herkesin her alanda çok iyi olunmasını beklememek gerekiyor.

metraj kursu metraj kursu


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 351 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 94 kez görüntülendi
2 ay önce Diğer kategorisinde Mehmet Ekinci C16 (231 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 61 kez görüntülendi
3 ay önce İzolasyon&Yalıtım kategorisinde muhendis.adayi C20 (511 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 190 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 141 kez görüntülendi

Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 04/2019
 1. İnşaat Mühendisi

  86 Puan

 2. Gökhan Irmak

  56 Puan

 3. alpertunga08

  32 Puan

 4. Ömer Yiğit

  28 Puan

 5. Berkanklc

  23 Puan
metraj kursu


hakediş kursu

3,961 soru

7,018 cevap

3,104 yorum

6,225 kullanıcı

154 Çevrimiçi Kullanıcı
0 Kayıtlı Üye & 154 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...