Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

imar yönetmeliği madde 29daki sınır değerler sadece konutlar için mi geçerli? apart tasarımında minimum ölçü var mı?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.

instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz, instagram takipçi satın al, instagram takipçi arttırma


1 beğenilme 0 beğenilmeme
714 kez görüntülendi
21, Aralık, 2017 Belediyecilik kategorisinde aus_mim C14 (14 puan) tarafından soruldu
imar durumunda konut gözüken alana (hmax:9,50), bir müteahhit 26 daire yaparak bunu aparta çevirmiş. başka bir şahısın yazdığı şikayet dilekçesinde ise bunun uygun olmadığı sorulmuş. ruhsatta 26 mesken gözüküyor. imar durumu ile bir sıkıntısı yok gibi. ancak apart açma izni gibi bir şey var mı? buna müsade edilebilir mi? planlı alanlar imar yönetmeliğindeki madde 29daki sınır değerler bu 26 mesken için de geçerli değil mi? projeye bakılınca o maddedeki sınır değerleri karşılamamakta. imar durumunda alan ticaret olsaydı yine madde 29 daki sınır değerler geçerli olacak mıydı? kısacası madde 29 daki sınır değerler sadece konut alanlarında yani meskenler için mi geçerli? apartlar için de minimum ölçü var mı?
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

YAPISOR'u Takip Et, Bilgi ve Fırsatları Kaçırma :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
12, Ocak, 2018 osmanpekşen C25 (808 puan) tarafından cevaplandı
15, Şubat, 2018 İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
29. Madde ''yapı piyesleri ve ölçüleri'' başlığı altında verilmiş olup devamında ''konut'' fonksiyonuna atıfta bulunulmaktadır. İmar Planında söz konusu alan ''konut '' alanı olarak gösterilmektedir. O halde adına her ne denirse densin burada yapılacak daireler konurt fonksiyonlu olup, 29. madde şartlarını sağlamalıdır. tabi imar durumunda ticaret, turizm vb. fonksiyonlar olsa durum değişecekti. Apart açma izni diye imarda özel bir şey yok...Ya konut dersiniz ya da ticaret.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 106 kez görüntülendi
10 ay önce Belediyecilik kategorisinde acanilhan C14 (3 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 305 kez görüntülendi
9, Nisan, 2021 Belediyecilik kategorisinde sorgulayan cahil C14 (13 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,187 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,872 kez görüntülendi
7, Ekim, 2014 Betonarme Yapılar kategorisinde Muhammet tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 379 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

5,112 soru

8,408 cevap

3,766 yorum

8,862 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.com



Tiny House | üçgen ev fiyatı | prefabrik ev fiyatları | tente fiyatları | pergole fiyatları | briket makinası | insaatgundemi.com | aykutozdemir.com.tr | mobilyadekorasyoncu.net | bilgiburada.net | insaatblogu.com | insaatsektoru.net

...