Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Program Lisansları ve Fiyatları

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
8,746 kez görüntülendi
16, Ekim, 2014 Diğer kategorisinde İnşaat Mühendisi C50 (17,592 puan) tarafından soruldu
Statik ve mimari dizayn programlarının lisansları binlerce dolar değerinde. Belki kurumsal firmalar bunu karşılayabilir ancak yeni proje ofisi açmış genç arkadaşlar olsun, öğrenciler olsun bu durumda nasıl lisanslı program kullanacaklar? ya da bu lisansı verecek parası olmayanlar programı öğrenmek için kurumsal bir firmaya girmeyi mi bekleyecekler? Öğrenciler bu programları öğrenemeyecek mi? Eğer lisanssız kullanıma hayır diyorsak böyle olacak. Hiç bir üniversitede de lisanslı programların kurulu olduğu onlarca bilgisayar yok. Evet belki biz millet olarak 10 liralık cdyi bile korsan değerinde bir kaç tlye almaya eğilimliyiz ancak, lisans fiyatları da ciddi anlamda fazla geliyor bana. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
24, Ekim, 2014 Özkan Bacak C16 (119 puan) tarafından cevaplandı
25, Ekim, 2014 İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
İnşaat yazılımları üreten bir firma çalışanı olarak cevap vereyim.

-Lisans fiyatlarını,yazılımın yaptığı iş sizin üzerinizden ne kadar yük alıyor olarak değerlendirirseniz aslında fiyatların (bazı yazılımlar hariç) makul seviyelerde olduğunu görebilirsiniz.

- Türk Milleti genelde satın aldığı yazılımı 1 cd olarak görmektedir. Yazılım firması çalışanı olarak arka planda yapılan yatırımı genelde kimse bilmez.Bu sadece yazılımın ürün haline gelme çalışmasıdır. Bunun dışında pazarlama ekibi çalışması + web çalışması + reklam çalışmaları yazılım maaliyeti ne kadar ise x2 olarak eklenebilir. Ki daha güvenlik için yapılan yatırımlardan bahsetmiyorum.

-Bizler yazılım üretsekte emin olun o yazılımı üretmek için başka yazılımlara ihtiyaç duyuyoruz ve aynı şekilde binlerce doları (sadece tek bir yazılım için) ödemek durumunda kalıyoruz.(Kullandığımız her yazılım versiyonları da ayrı bir ücret)

-Firmanın (ülkemiz için konuşuyorum) aldığı riskler çok büyüktür. Ülkemizde üretilen hiçbir yazılım devlet tarafından korunmaya alınmaz (sanatçıların telif haklarıyla aynı muameleyi görür). Her hangi bir davada savunmamızda haklıda olsak kesinlikle kayda değer olmaz.(Ki burda da çok sağlam avukat masrafları çıkmakta :) )

-Aslında çok fazla madde yazıcam ancak okumaktan da sıkılmayın diye asıl sorunuzun cevabını vermek istiyorum. Bizler (kendi firmamızca) öğrencilere çok fazla değer vermekteyiz. Kendi firmamızca öğrencilere uyguladığımız fiyat politikası firmalara uyguladığımız fiyat politikasıyla farklı seviyelerde. Öğrenci olup bizim yazılımlarımızı kullanan arkadaşlar ile de kurumsal firmalar arasında destek olarak hiçbir ayrım yapmamaktayız. Hatta inşaat mühendisliği öğrencisi arkadaşları da şimdiden sektöre iş yapmaları konusunda da desteklemekteyiz.

Kendi yazılımlarımızı ulaşılamaz değil daha ulaşılabilir hale getirmek için elimizden geleni yapmaktayız ancak bizlerde vergi sisteminin + yatırım maliyetlerinin önüne geçememekteyiz.

 

Birde ufak bir reklam olsun. Kendi ürettiğimiz yazılımlarla 100.000m2 nin beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajını 1 günde %100 doğrulukta bitirebilirsiniz.(Com Kaba Metraj)

Aynı şekilde demir metrajınızda diğer yazılımımızla 1 günde biter. (Com Donatı)

100.000m2'nin metrajını 1 günde bitiren bir yazılım olarak emin olun çok uçuk paralar istemiyoruz.(Fiyat bilgisi yazmıyorum sorulan soruyu amacından çıkarıp arkadaşa saygısızlık olmaması için.)

 

Son olarak yazılım satın alma işini aslında bir yatırım olarak görmelisiniz.Nasıl firma kurmak için ofis bakıyorsanız ya da elektrik su vb. masraflar altına giriyorsanız iş yapmak içinde yazılım satın almak size değer katacaktır.

Farklı görüşte olan arkadaşlara saygı duyarım.Ben sadece yazılım firması çalışanı olarak cevaplamak istedim.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
23, Ekim, 2014 Ahmet Çakıcı C16 (128 puan) tarafından cevaplandı
Bir öğrenci olarak programların demo versiyonlarıyla bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz ama mezun olduktan sonra lisanslı versiyonlarını gerekirse alacak olmamız şimdiden korkutuyor çünkü fiyatlar baya fazla biraz araştırıyorum nedense doğru dürüst bir kampanya indirim vs. yapmadıklarını görüyorum.Piyasa 3 programın elinde olduğu için adamlar rahat bu sayı 6-7 olursa az da olsa rekabet sağlanıcaktır diye düşünüyorum ama umutsuzum o ayrı.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
23, Ekim, 2014 edwin_vancleef C16 (215 puan) tarafından cevaplandı
Ben ücretlerin yüksek olmasını destekliyorum(Xsteel hariç,o çok fazla).Çünkü fiyatlar düşük olursa kimsenin ofis açmasına gerek kalmaz,evinden de herkes proje yapabilir.Piyasada bir çok tekil mühendis,tekniker türeyebilir.Şimdi de yapılan bir şey ama en azından çok fazla değil.Çoğu programın da şu an öğrenciler taraınfan indirilebilen sürümleri mevcut.(demo değil)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
21, Kasım, 2015 civilmehmetkara C30 (1,355 puan) tarafından cevaplandı
Sta4CAD 50 milyar olsa almaya çalışırım. Gerçekten çok değerliii bi program ve 35 yılın emeğiiYAPISOR' a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (HAZİRAN AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLAİlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 4,015 kez görüntülendi
29, Temmuz, 2015 Diğer kategorisinde sivil encinyiring C14 (63 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 cevap 4,854 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 661 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 762 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 3,552 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,952 soru

8,203 cevap

3,733 yorum

8,577 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Son Bloglar

Microblading Nerede Yaptırılır?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comaluminum sliding windows | ofis sandalyesi | Tiny House

elle açılır tente fiyatları
...