AYIN EN İYİ ÜYELERİ YARIŞMASI DEVAM EDİYOR, DETAYLAR İÇİN TIKLA

Ekim 2018 En İyi Kullanıcıları Belli Oldu; Başarılı Üyelerimizi ve Aldıkları Ödülleri Görmek için TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Program Lisansları ve Fiyatları

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5,492 kez görüntülendi
16, Ekim, 2014 Diğer kategorisinde İnşaat Mühendisi C50 (13,325 puan) tarafından soruldu
Statik ve mimari dizayn programlarının lisansları binlerce dolar değerinde. Belki kurumsal firmalar bunu karşılayabilir ancak yeni proje ofisi açmış genç arkadaşlar olsun, öğrenciler olsun bu durumda nasıl lisanslı program kullanacaklar? ya da bu lisansı verecek parası olmayanlar programı öğrenmek için kurumsal bir firmaya girmeyi mi bekleyecekler? Öğrenciler bu programları öğrenemeyecek mi? Eğer lisanssız kullanıma hayır diyorsak böyle olacak. Hiç bir üniversitede de lisanslı programların kurulu olduğu onlarca bilgisayar yok. Evet belki biz millet olarak 10 liralık cdyi bile korsan değerinde bir kaç tlye almaya eğilimliyiz ancak, lisans fiyatları da ciddi anlamda fazla geliyor bana. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
24, Ekim, 2014 Özkan Bacak C16 (119 puan) tarafından cevaplandı
25, Ekim, 2014 İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
İnşaat yazılımları üreten bir firma çalışanı olarak cevap vereyim.

-Lisans fiyatlarını,yazılımın yaptığı iş sizin üzerinizden ne kadar yük alıyor olarak değerlendirirseniz aslında fiyatların (bazı yazılımlar hariç) makul seviyelerde olduğunu görebilirsiniz.

- Türk Milleti genelde satın aldığı yazılımı 1 cd olarak görmektedir. Yazılım firması çalışanı olarak arka planda yapılan yatırımı genelde kimse bilmez.Bu sadece yazılımın ürün haline gelme çalışmasıdır. Bunun dışında pazarlama ekibi çalışması + web çalışması + reklam çalışmaları yazılım maaliyeti ne kadar ise x2 olarak eklenebilir. Ki daha güvenlik için yapılan yatırımlardan bahsetmiyorum.

-Bizler yazılım üretsekte emin olun o yazılımı üretmek için başka yazılımlara ihtiyaç duyuyoruz ve aynı şekilde binlerce doları (sadece tek bir yazılım için) ödemek durumunda kalıyoruz.(Kullandığımız her yazılım versiyonları da ayrı bir ücret)

-Firmanın (ülkemiz için konuşuyorum) aldığı riskler çok büyüktür. Ülkemizde üretilen hiçbir yazılım devlet tarafından korunmaya alınmaz (sanatçıların telif haklarıyla aynı muameleyi görür). Her hangi bir davada savunmamızda haklıda olsak kesinlikle kayda değer olmaz.(Ki burda da çok sağlam avukat masrafları çıkmakta :) )

-Aslında çok fazla madde yazıcam ancak okumaktan da sıkılmayın diye asıl sorunuzun cevabını vermek istiyorum. Bizler (kendi firmamızca) öğrencilere çok fazla değer vermekteyiz. Kendi firmamızca öğrencilere uyguladığımız fiyat politikası firmalara uyguladığımız fiyat politikasıyla farklı seviyelerde. Öğrenci olup bizim yazılımlarımızı kullanan arkadaşlar ile de kurumsal firmalar arasında destek olarak hiçbir ayrım yapmamaktayız. Hatta inşaat mühendisliği öğrencisi arkadaşları da şimdiden sektöre iş yapmaları konusunda da desteklemekteyiz.

Kendi yazılımlarımızı ulaşılamaz değil daha ulaşılabilir hale getirmek için elimizden geleni yapmaktayız ancak bizlerde vergi sisteminin + yatırım maliyetlerinin önüne geçememekteyiz.

 

Birde ufak bir reklam olsun. Kendi ürettiğimiz yazılımlarla 100.000m2 nin beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajını 1 günde %100 doğrulukta bitirebilirsiniz.(Com Kaba Metraj)

Aynı şekilde demir metrajınızda diğer yazılımımızla 1 günde biter. (Com Donatı)

100.000m2'nin metrajını 1 günde bitiren bir yazılım olarak emin olun çok uçuk paralar istemiyoruz.(Fiyat bilgisi yazmıyorum sorulan soruyu amacından çıkarıp arkadaşa saygısızlık olmaması için.)

 

Son olarak yazılım satın alma işini aslında bir yatırım olarak görmelisiniz.Nasıl firma kurmak için ofis bakıyorsanız ya da elektrik su vb. masraflar altına giriyorsanız iş yapmak içinde yazılım satın almak size değer katacaktır.

Farklı görüşte olan arkadaşlara saygı duyarım.Ben sadece yazılım firması çalışanı olarak cevaplamak istedim.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
23, Ekim, 2014 Ahmet Çakıcı C16 (106 puan) tarafından cevaplandı
Bir öğrenci olarak programların demo versiyonlarıyla bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz ama mezun olduktan sonra lisanslı versiyonlarını gerekirse alacak olmamız şimdiden korkutuyor çünkü fiyatlar baya fazla biraz araştırıyorum nedense doğru dürüst bir kampanya indirim vs. yapmadıklarını görüyorum.Piyasa 3 programın elinde olduğu için adamlar rahat bu sayı 6-7 olursa az da olsa rekabet sağlanıcaktır diye düşünüyorum ama umutsuzum o ayrı.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
23, Ekim, 2014 edwin_vancleef C16 (210 puan) tarafından cevaplandı
Ben ücretlerin yüksek olmasını destekliyorum(Xsteel hariç,o çok fazla).Çünkü fiyatlar düşük olursa kimsenin ofis açmasına gerek kalmaz,evinden de herkes proje yapabilir.Piyasada bir çok tekil mühendis,tekniker türeyebilir.Şimdi de yapılan bir şey ama en azından çok fazla değil.Çoğu programın da şu an öğrenciler taraınfan indirilebilen sürümleri mevcut.(demo değil)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
21, Kasım, 2015 civilmehmetkara C30 (1,310 puan) tarafından cevaplandı
Sta4CAD 50 milyar olsa almaya çalışırım. Gerçekten çok değerliii bi program ve 35 yılın emeğii

metraj kursu metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 2,454 kez görüntülendi
29, Temmuz, 2015 Diğer kategorisinde sivil encinyiring C14 (60 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 cevap 2,904 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 69 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,337 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
10 cevap 27,604 kez görüntülendi
17, Ekim, 2014 Diğer kategorisinde İsayali C16 (136 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 12/2018
 1. Gökhan Irmak

  259 Puan

 2. İnşaat Mühendisi

  181 Puan

 3. İnşaatTeknikeri

  162 Puan

 4. nasibe

  75 Puan

 5. enesubasi

  39 Puan

Ödüller
1.Üye: Eğitim ya da Kitap
2.Üye Kitap
3.Üye Kitap

Bir önceki ayın kazananlarını görüntülemek için Tıklayınız

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

metraj kursu


3,595 soru

6,430 cevap

2,796 yorum

5,353 kullanıcı

148 Çevrimiçi Kullanıcı
0 Kayıtlı Üye & 148 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...