Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İnşaat Malzemesi Satan Firmalar İçin E-Ticaret Çözümleri


Ürün ve hizmetlere hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen firmalar inşaat malzemelerini satmak için e-ticaret sitelerine yöneliyor. Bizde bu yazıda inşaat malzemelerini e-ticaret sitelerinde nasıl satabileceğiniz konusunda çözümler sunacağız. OpenCart ile internetten inşaat malzemesi satmak istiyorsanız bu adımları izleyin.

OpenCart Nedir?

OpenCart, sahip olması, yükseltmesi ve kullanması ücretsiz olan açık kaynaklı, indirilebilir bir alışveriş sepetidir. Yazılım PHP tabanlıdır, bu nedenle OpenCart'a bakan herhangi bir satıcı bu programlama dilinde bir arka plandan faydalanacaktır. OpenCart bir çekirdek + uzantı modelini izler. Kutudan çıkar çıkmaz, oldukça hafif bir platformdur ve üst düzey işlevleri gerçekleştirmek için eklentiler gerektirir. Neyse ki, OpenCart, 13.000'den fazla uzantıdan oluşan halihazırda büyük bir havuza sürekli olarak ekleyen geniş ve çeşitli bir geliştirici topluluğuna sahiptir. Çevrimiçi mağazanız için OpenCart kullanmayı düşünüyorsanız, birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Öncelikle, oldukça teknik bir mağazayı büyük ölçüde kendi başınıza kurma ve sürdürme konusunda rahat olmanız gerekir, çünkü destek sınırlıdır. İkinci olarak, çok sayıda eklenti satın almaya hazırlıklı olmanız gerekir. OpenCart sistemiyle e-ticaret sitesi açtıktan sonra hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Öncelikle Markanızın Mevcut Durumu Nedir?

Ortalama olarak inşaat piyasasında ürün föylerinin tamamlanma oranı % 47,5 civarındadır. İnternette ürün bilgilerinin önemi düşünüldüğünde oldukça düşük bir değer. Markanızın nerede olduğunu, bilgi kalite seviyenizin ne olduğunu veya nasıl ölçüleceğini hala bilmiyorsanız, bunu ilk hedefiniz olarak öneriyoruz.

Görüntülerin Ve Multimedya Dosyalarının Önemi

Yaygın bir söz olmasına rağmen, "bir görüntü bin kelimeye bedeldir", ürün fotoğraflarının önemini tartışmanın anahtarıdır. Bir e-ticaret sitesinde bir görselin olmaması, kullanıcının bir ürüne olan ilgisinin % 80 civarında azalmasına neden olur. Aksine, iyi görüntülere sahip olmak, ürününüzün iyi tanımlanmasını sağlar. Tek bir ana fotoğrafa sahip olmanın yeterli olmadığını unutmayın. Ayrıca;
  • Farklı çevrimiçi kanallara uygun olduklarından emin olmak için dosyalarınızın ağırlığını değerlendirmeyi unutmayın. Basılı bir katalog için bir görsel, bir web sitesi için olanla aynı olmamalıdır.
  • Boyutları, ölçekleri ve derinlikleri, yayınlanacakları yere bağlı olarak değiştirilmelidir.
  • Her görüntü formatının (JPG, TIG, PNG, AI…) avantajları ve dezavantajları vardır. Bunları analiz edin ve resimlerinizin yayınlanacağı platformlarla uyumluluğunu onaylayın.
  • Son olarak, ürününüzü ayrıntılı olarak anlamanıza yardımcı olacak tüm belgeleri sunduğunuzdan emin olun. Multimedya dosyaları veya ürün MIME'leri olarak bilinen teknik sayfalar, kullanım kılavuzları, diyagramlar, sertifikalar, videolar ve diğer birçok belge.

SEO ve CRO İçin İyi Açıklamalar

SEO ve CRO ile bağlantılı oldukları için ürün açıklamalarına da dikkat edilmelidir. Önceki konu, bir arama motoru açısından içerik optimizasyonu ile ilgilidir. İkincisi, ziyaretlerin satışa dönüştürülmesine odaklanmıştır.   Ürünlerinizle ilişkili anahtar kelimeleri belirlemek ve bunları açıklamalarda kullanmak sitenize gelen trafiği artırmanıza yardımcı olacaktır. Neden? Net bir odağa sahip kaliteli içeriğe sahip olmak, Google ve diğer arama motorlarının algoritmalarında dikkate aldıkları temel noktalardan biridir. Ürün sayfalarındaki bilgiler ile herhangi bir çevrimiçi kanalda ürünlerinizin her birine gelen trafik düzeyi arasında doğrudan bir ilişki vardır. Sosyal Medyayı Unutmayın Artık hepimizin cep telefonlarının önünde olduğumuz gerçeğinden yararlanın. Ürünlerinizi çekici bir şekilde sunun. Ürün kataloğunuzu Facebook veya Instagram'a yükleyin, küçük reklam kampanyaları oluşturun ve yayınlarınızda ürünleri etiketleyin ve yayınlayın. Ürünlerinize sosyal medyada daha fazla görünürlük sağlayın ve müşterileri web sitenize veya distribütörünüzün e-ticaret platformuna yönlendirin. Artık inşaat malzemelerini sosyal mesafe nedeniyle müşterinizin tezgahına yaklaşamadığına göre, çevrimiçi pazarlama bilgi talep etmek için daha önemli hale geliyor. Ayrıca, ürün bilgilerinin farklı kanallarda tutarlı olması gerektiği gerçeğini de gözden kaçırmayın.
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,881 soru

8,144 cevap

3,712 yorum

8,243 kullanıcı

Son Sayfalar

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesintisiz Güç Kaynağı Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları - tiny house - tiny house - kadıköy su tesisatçısı- aluminum sliding windows

...