Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Koli Bandı Nerelerde Kullanılır?


Koli bandı kullanım alanları bandın yapısı yüzünden oldukça geniştir. Her ne kadar genelde koli paketleme ve ambalaj için tercih ediliyor olsa da koli bant çeşitleri pek çok durumda etkili bir şekilde kullanım olanağı sunmaktadır.

Bir yüzünde özel yapışkan bulunan koli bantları paketlemenin dışında yapıştırma ihtiyacının kolay şekilde karşılanması için yardımcı olmaktadır. Kullanıldığı alana göre dayanıklı yüzeyler oluşturan bantlar kullanıldıkları alanlarda sağlam bir yapının oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Farklı malzemelerden ve boyutlarda yapılabilen koli bantları kendi içinde de çeşitlere ayrılmaktadır. Baskılı koli bandı çeşitleri özellikle firmaların marka değerlerini arttırmak ve tanıtım yapmak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bant üzerine tercih edilen yazı, logo ve renk gibi tasarım detaylarının uygulandığı bu bantlar hem paketlemenin iyi yapılmasını sağlar hem de tanıtım açısından etkili olur.

Baskılı bantların yanında düz olarak adlandırılan ve şeffaf yapıda ya da farklı renklerde bulunan renkli koli bandı çeşitleri de bulunmaktadır.

Koli Bandı Kullanım Alanları

Koli bandı toptan ya da tek şekilde alınmış olsun, günlük yaşamın pek çok alanında kullanım olanağı sunar. Özellikle imalat ve işyerlerine yönelik ürünlerini güven içinde saklamaları, nakil etmeleri ya da tüketiciye ulaştırmaları açısından koli bantları kullanılmaktadır. Koli bantları paketlerin sağlam olmasını sağlayarak dış etmenlerden kaynaklı olacak zararların önlenmesi açısından büyük avantaj yaratmaktadır.

Koli bantları aynı zamanda renk seçenekleri ve logo gibi baskılarla da estetik hale getirildiği için tanıtım amacıyla da marka değerini pekiştirmek için yine koli ve paketlerin yapıştırılmasında kullanılmaktadır.

İşletmeler için önemli yer tutmasına karşılık sadece paketleme olarak değil koli bandının pratik yapısı sayesinde pek çok alanda kullanımı da mümkündür. Kırılan eşyaların bir araya getirilmesi ya da zarar görmüş eşyaların yapısının desteklenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. Bu bakımdan kırılan camlardan araç farlarına kadar geniş bir alanda destekleyici nitelikte tercih edilebilir.

Ayrıca tüm kırılan yada çatlayan eşyaların sağlam yapıya kavuşması için kullanılacağı gibi kıyafetlerin ya da mobilyaların üzerindeki tozların alınması, ayakkabı tamiri, halı kenarı kaplama, hortum tamiri, boru tamiri gibi farklı alanlarda da koli bantları rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Koli Bandı Fiyatları Ne Kadardır?

Koli bandı fiyatları tasarımına, boyutuna ve yapışkan özelliklerine göre farklılık gösterir. Ucuz baskılı koli bandı bulmak mümkün olduğu gibi tasarım detayları yüzünden daha yüksek fiyatlarda bant bulmak da mümkün olmaktadır. Özellikle toptan koli bandı alındığında fiyat açısından avantaj elde etmek mümkündür.

Baskılı bant fiyatlarının yanında normal koli bantları için de fiyatlar yine yapışkan özelliklerine ve ölçülerine göre değişebilmektedir. Kullanıcının ihtiyaçlarına göre farklı ölçülerde üretilebilen bantlar her durumda en uygun çözümü sundukları için fiyat açısından da tasarruf imkânı yaratmaktadır. Koli bandı 100 metre gibi ölçülerde olabildiği gibi aynı zamanda tercihe bağlı olarak farklı ölçülerde de üretilmektedir.

Koli Bandı Renk Çeşitleri


Koli bandı farklı renklerde yapılmaktadır ve bu sayede estetik açıdan daha etkileyici bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır. Genelde en sık tercih edilen şeffaf koli bandı olmakta ve bu bant şeffaf yapısı sayesinde paketleme gibi durumlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle paketin açılma yerlerinin daha net görülmesi için şeffaf bantlar avantajlıdır.

Ancak kullanım alanına ya da estetik beklentilerine uygun olarak farklı renkleri bulmak da mümkündür. Siyah koli bandı siyah rengi sevenler için iyi bir seçenek oluştururken beyaz koli bandı da daha sade bir görünüm isteyenler tarafından tercih ediliyor. Bu renklerin yanında kırmızı, mavi ve gri koli bandı gibi renk çeşitlerini de bulmak olanaklıdır. En iyi koli bandı tercih etmek için farklı renk seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

https://www.bonabant.com/baskili-bant/

Türkiye’de Koli Bandı Üretimi

Koli bandı, basit bir icat olmasına karşın lojistik ve taşımacılık sektörünü ciddi anlamda değiştirmiştir. Geçmişi 2. Dünya Savaşı yıllarına dayanan koli bandı, ilk olarak koli ve kutuları paketlemek için üretilmiş olan bir üründür. Buna karşın lastik bantların icat ve kullanımı, 1928 Yılına kadar uzanmaktadır. Özellikle 1930’lu yıllardan sonra bant kullanımı ve koli bandı kullanımı ciddi oranda artmıştır. Türkiye’de koli bandı üretimi ise özellikle 1960’lı ve 19570’li yıllardan sonra artış göstermiştir. Türkiye’de koli bandı özellikle dış ticaret, üretim ve lojistik imkânlarının artmasına paralel olarak gelişmiş ve üretime de ciddi anlamda önem verilmiştir.

 

Koli Bandı Toptan Üreticisi: Bonabant


Koli bandı, günümüzde taşımacılık ve imalât sanayii için son derece önemli bant türlerinden bir tanesidir. Toptan koli bandı üreticilerinden birisi olan Bonabant, Türkiye’de taşımacılık, lojistik, üretimin gelişmesini sağlamak için koli bandı üretimi yapan büyük firmalardan bir tanesidir. Toptan koli bandı üretimi başta olmak üzere, farklı sektörlerin farklı türde ihtiyaçlarına cevap vermek adına gerçekleştirilmektedir.

Koli bandı toptan üreticisi Bonabant, son kullanıcı tarafından ihtiyacı duyulan bant türlerini de üretmektedir. Türkiye’nin köklü toptan koli bandı üreticisi firmalarından biri olan Bonabant, başta koli bandı olmak üzere pek çok farklı bant türünü üretmekte ve insanların bant ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Tıpkı tahta paletlerde olduğu gibi koli bandı da, günümüzde insanların ve özellikle taşımacılık ve lojistik sektörünün ihtiyacını duyduğu malzemelerin başında gelmektedir ve Bonabant, ürettiği farklı türdeki bant çeşitleri son kullanıcının ve özellikle farklı sektörlerde faaliyet gösteren diğer firmaların bant ihtiyacını karşılamaktadır. Toptan koli bandı için Türkiye’nin en sağlam ve kaliteli bant firmalarından birisi olan Bonabant’ı tercih edin.Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

5,008 soru

8,250 cevap

3,747 yorum

8,663 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Son Bloglar

Property Tr İle Bursa Gayrimenkul Yatırımı

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comaluminum sliding windows | ofis sandalyesi | Tiny House | elle açılır tente fiyatları | pergole fiyatları | briket makinası

...