Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Lamine Parkede Oluşan Çizikler Nasıl Yok Edilir ?

Doğal ve estetik görünümüyle her zaman tercih edilen ürünlerin başında laminat parke yer almaktadır. Severek kullanılan ahşap zeminler ise zaman içerisinde darbeye bağlı olarak çizilir ve izler meydana gelir. Bunları yok etmek için yapı malzemeleri veya internetten satılan rütüş yani boya kalemlerine itibar etmeyiniz çünkü işe yaramıyorlar. Bu nedenle, hasar gören alandaki çizikleri kolayca kapatmanız bu ürünlerle mümkün olmayacaktır özellikle ahşap zeminler için tek çözüm sistre cila yaptırmaktır. Diğer yöntemler özellikle ahşap parkelerde hiçbir işe yaramayacaktır. Laminat parkeler için de bu tür ürünlerden uzak durmalısınız.

Parkelerinizde ki çizik çok derinse, ahşap dolgu macunu sayesinde çatlak kısmı doldurabilirsiniz. Macunlar genelde büyük yapı marketlerde yer alırlar ama ikkat etmeniz gereken sizin ağaç yada laminat parkeniz ile aynı renklere sahip olmasıdır.

Laminat Parkede Oluşan Çizikler Nasıl Giderilir?

Zemin döşemesinde çok sık tercih edilen ve kullanılan laminat parkeler, farklı renk ve modelleriyle geniş bir ürün çeşitliliği sunuyor. Uzun yıllar kullanabileceğiniz laminat parkenin zaman içinde yanlış kullanıma bağlı olarak hasar alması ile kötü bir görüntü oluşabiliyor. Birçok nedenden ötürü çizilen parkenizi ise eski haline getirmeniz kolay olmasa da mümkün olabiliyor. Laminant zeminlerde oluşan hafif çizikler için öncelikle doğal yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bunun için elma sirkesi ve zeytinyağı karışımıyla çiziğin olduğu bölgeyi temizleyerek laminant zeminin parlamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede çiziği daha kolay görerek doldurma işlemi yapabilirsiniz. Doldurma işlemi için büyük yapı mağazalarında satılan ahşap dolgu macunu veya balmumu kullanabilirsiniz. Öncesinde temizlenen parkenin, balmumu ile çiziklerinden arındırılma işlemi sırasıyla şöyledir :

Çizilen bölgeyi iyice temizledikten sonra içerisini macunla doldurun.

Parke renginize uygun aldığınız ahşap balmumunuzu çizilen kısma yedirin.

Uygulamanın ardından 24 saat kurumasına izin verin.

Zeminlerdeki Derin Çizikleri Yok Etme

Zeminlerde alınan ağır darbeler sonucunda oluşan derin çiziklere yukarıdaki saydığımız yöntemler ile çözüm bulamadıysanız, iyi bir zımparalama son çözümdür. Zımpara makinesi ile yıpranmış ve çizilmiş zeminlerinizi eski haline getirebilirsiniz. Bu işlem tüm yer döşemelerine yapılır. Bu işlem ayrıca parkenizin ömrünü de uzatır. Laminat parkelerde oluşan ve giderilemeyen sorunlar için laminat parke işçilik fiyatları ile birlikte parke temin ederek daha az maliyetle parkelerinizi değiştirmeniz mümkün.

 Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,953 soru

8,203 cevap

3,733 yorum

8,578 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Son Bloglar

Microblading Nerede Yaptırılır?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comaluminum sliding windows | ofis sandalyesi | Tiny House

elle açılır tente fiyatları
...