Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Matkap Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerBu yazıda, projeleriniz için en iyi matkapları bulmanıza yardımcı olacak farklı tipte matkapların yaygın kullanımlarını, pillerini, özelliklerini ve diğer bilgilerini açıklayacağız.

Matkap TürleriSatın alabileceğiniz birkaç farklı matkap türü bulacaksınız. Matkaplar arasındaki temel fark, kablolu ve kablosuz tasarımları içerir.

Kablosuz: Akülü matkaplar, evde kullanım için açık ara en popüler matkap türüdür. Matkap sapının altına sığan ve aletin elde dengeli kalmasını sağlayan şarj edilebilir bir pilden çalışırlar. Pilin kapasitesi, ünitenin matkap gücüne de eşit olan volt cinsinden ölçülür. Akülü matkaplar, bir elektrik prizi bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan her yerde çalışmanıza olanak tanır.

Kablolu: Babanızdan veya büyükbabanızdan teslim edilmiş bir matkabınız varsa, muhtemelen sadece bir elektrik prizine takıldığında çalışan kablolu bir matkaptır. Kablolu matkaplar, kablosuz matkapların ilk günlerinde popüler olmaya devam etti çünkü kablosuz modeller, kablolu bir matkapla eşleşecek güç seviyesine sahip değildi. Ancak, bu boşluk yeni akülü matkaplarla önemli ölçüde kapandı. Kablolu bir matkapla, pilin bitmesi konusunda endişelenmenize gerek yok, bu, bugünlerde kablosuz matkaplara göre birincil avantajıdır.

Elektrikli Matkaplarda Ne Aranmalı

Elektrikli matkap seçerken, bu aletlerin kablosuz ve kablolu olmanın ötesinde sunduğu tüm farklı özellikleri anlamanız gerekir.

Amper: Kablolu matkaplar için delme gücünü ölçmenin birincil yöntemi amperdir. Çoğu ev kullanıcısı için, 6 veya 8 amperlik bir kablolu matkap yeterli olacaktır.

Pil: Matkapların çoğu şarj edilebilir bir Li-ion pil kullanır. Bu piller yüzlerce kullanım için dayanır ve matkabı birkaç saatlik sürekli kullanım için çalıştırmak için yeterli gücü sağlarlar. Daha eski akülü matkaplar NiCd şarj edilebilir teknolojiyi kullanabilir.

Işık: Bazı matkaplar, matkabın içinde bir LED ışığı içerir. Bu, karanlık koşullarda çalışırken neyin içine girdiğinizi görmenizi sağlayan harika bir özellik .

Ters Anahtar: Matkabın geçiş anahtarı, matkap kafasının ileri ve geri dönüşü arasında geçiş yapacaktır.

Hız: Çoğu elektrikli matkap, matkap kafasının gerçekleştirebileceği dakikadaki devir sayısını veya RPM'leri ölçen farklı hız ayarları sunacaktır. Daha hızlı bir hız ayarı delikler açmak için işe yararken, daha yavaş bir hız ayarı vida çakmak için daha iyi sonuç verir. Hızı genellikle bir geçiş anahtarı ile kontrol edersiniz.

Tetik: Matkap kafasını döndürmeye başlamak için matkap üzerindeki tetiğe basacaksınız. Döndürmeyi durdurmak için tetiği bırakın.

Volt: Akülü bir matkap için delme gücünü ölçmenin birincil yöntemi volttur. Daha yüksek voltaj derecesine sahip bir matkap, sert malzemelere daha fazla nüfuz etme veya vidaları hızlı bir şekilde sürme becerisi sağlayacaktır. Evde kullanılan çoğu akülü matkap, 12 ila 18 volt aralığına sığar, ancak daha fazla güç elde etmek için 20 ila 24 voltluk matkaplar satın alabilirsiniz.Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,907 soru

8,173 cevap

3,722 yorum

8,518 kullanıcı

Son Sayfalar

Lamine Parkede Oluşan Çizikler Nasıl Yok Edilir ?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comtiny house fiyatları | tiny house | aluminum sliding windows | ahşap merdiven

elle açılır tente fiyatları
...