Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Microblading Nerede Yaptırılır?

 

Yüzümüzde ve vücudumuzda görünümümüzü ufak bir dokunuşla bile tamamen değiştiren ve daha etkili hale büründürebilen bölgelerimiz vardır. Bunların başında ise kaşlar gelmektedir. Bu nedenle ister seyrek ister dolgun görünümlü olsun kaşlarımız üzerinde herhangi bir işlem yaparken oldukça dikkatli davranmalıyız. Hatta mümkünse kaşların alınması dahil tüm kaş işlemlerini microblading işlemlerini de yapabilen profesyonel ellere bırakmalıyız.

 

Yüzümüzdeki ifadenin güzelliği ve bakışlarımızın anlam kazanması adına kaşların düzgün alınıyor olması, alındıktan sonra şekilli görünmesi, bunun yanında kalınlığının ya da inceliğinin ayarlanması gibi noktalar oldukça önemlidir. Çünkü kaş alım aşamasında yapılan ufak bir hata, hatta tek bir kaş telinin yanlış bir şekilde alınmış olması bile tüm kaşın görünümünü ve dolayısıyla yüzümüzdeki ifadeyi olumsuz etkileyebilmektedir.

 

Microblading Kaş Uygulaması Acı Verir mi?

 

Kaş bakımında profesyonel ellerde uygulanan microblading kaş tekniği, son yıllarda kadınlar tarafından oldukça rağbet gören kalıcı makyaj uygulamalarından biri olmuştur. İşlemin etkisi 6 ila 20 ay arasında değiştiğinden bu işleme kalıcı değil de yarı kalıcı makyaj tekniği demek daha doğru bir tabir olacaktır.

 

Microblading kaş tasarımı çoğunlukla iki aşamalı olarak gerçekleştirilir. İlki asıl işlemin yapıldığı aşama, diğeri ise bir süre sonra uygulanan bir nevi kontrol ve düzeltme aşamasıdır. İlk uygulama aşaması uygulamayı gerçekleştiren makyaj uzmanının beceri seviyesine ve uygulama yapılan kişinin duruşuna bağlı olarak ortalama 1,5 ila 2 saat civarında sürebilir.

 

Microblading ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de uygulamanın acı verip vermediğidir. Uygulamanın genel hatlarıyla ağrısız ve acısız olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için işlemin alanında uzman kişilere yaptırılması da önemlidir. Microblading aşamalarının doğru takip edilmesi, gerekli malzeme ve materyallerin kullanılmasıyla bir saat gibi kısa bir sürede acısız olarak muhteşem bir değişim yaşayabilmektesiniz.

 

Microblading Merkezleri

 

Günümüzde microblading 3d kıl tekniği uygulamasını yapan pek çok güzellik merkezi bulunmaktadır. Özellikle İstanbul gibi nüfusun yoğun olduğu gelişmiş şehirlerimizde Refika Güzellik Merkezi gibi alanının en uzman microblading güzellik merkezlerine gitme şansına sahipsiniz. Microblading fiyatları için ise bu işlemi yapan tüm güzellik merkezlerinden telefon ya da mail yoluyla bilgi edinebilirsiniz.Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat kurs inşaat reklam

4,958 soru

8,212 cevap

3,734 yorum

8,590 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Son Bloglar

Microblading Nerede Yaptırılır?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comaluminum sliding windows | ofis sandalyesi | Tiny House

elle açılır tente fiyatları
...